Cztery startupy z Polski na STARTUP WEEK 2011 w Wiedniu

PATRONAT MEDIALNY 19-09-2011, 18:55

Wśród 50 startupów, które zakwalifikowały się do Startup Challenge, konkursu organizowanego podczas STARTUP WEEK 2011 w Wiedniu, znalazły się aż cztery projekty z Polski. Przygotowania do finału odbędą się w trakcie europejskiego festiwalu startupów, a zajmie się tym 70 wybitnych przedstawicieli świata biznesu. Dziennik Internautów, polski patron medialny imprezy, gorąco zaprasza do udziału w niej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


STARTUP WEEK 2011

Wybrano już 50 startupów z całej Europy, przyjęto nowych wybitnych prelegentów - wielkimi krokami zbliża się tydzień wydarzeń poświęconych startupom i dla startupów. STARTeurope, organizator STARTUP WEEK 2011, postarał się, by w październiku Wiedeń stał się sceną, na której zbierze się startupowa śmietanka Europy.

Dni Startupów: 3 i 4 października

STARTUP WEEK 2011 rozpoczyna się 3 października. Spośród setek zgłoszeń wybrano już i opublikowano na stronie wydarzenia 50 startupów, które wezmą udział w konkursie Startup Challenge. Projekty, które zakwalifikowały się do konkursu, pochodzą z Chorwacji, Polski (BookLikes, PrivacyProtector, SaveUp oraz Zubibu), Łotwy, Węgier, Hiszpanii, a także Niemiec i Austrii. Wybrane startupy czeka dwa dni intensywnych warsztatów. Mają one przygotować uczestników konkursu do walki o wejście do finałowej dziesiątki, a następnie do przedstawienia swoich pomysłów na biznes podczas TechCrunch Day, przed międzynarodową publicznością i wysokiej klasy przedsiębiorcami zgromadzonymi w Izbie Przemysłu (czyt. więcej na temat konkursu).

Konferencja Startupów w Izbie Przemysłu: od 5 do 7 października

Christian HernandezWłaściwa konferencja rozpocznie się 5 października 2011 r. Na jej miejsce wybrano Izbę Przemysłu Federacji Przemysłu Austrii w Wiedniu. Połączenie w tym miejscu tradycji z innowacją, a także obecność licznego audytorium z 35 krajów, okolicznościowe interaktywne wydarzenia oraz 70 wybitnych prelegentów ma zapewnić temu wydarzeniu szczególną, unikalną atmosferę. Swoimi przemówieniami zaszczycą te wydarzenie m.in.: Bartłomiej Gola (na zdjęciu poniżej), Christian Hernandez (na zdjęciu po lewej), Lars Hinrichs, Morten Lund, Reshma Sohoni, Stefan Glanzer, Mike Butcher, Tariq Krim, Steve Rogers, Jose Marin, Doug Richard, Adam Somlai - Fischer, Hannes Amestreiter, Constantin Bisanz i Daniel Mattes. Wezmą oni udział w ponad 30 sesjach, podczas których będą dyskutować na temat fundamentalnych problemów, z którymi borykają się startupy, oraz będą dostarczać cennych porad na bazie swojego doświadczenia. 

STARTUP WEEK 2011 to więcej niż tylko konferencja

Bartłomiej GolaRównolegle do STARTUP WEEK 2011 odbędzie się wiele innych wydarzeń, na które bezpłatny wstęp będzie miał każdy, kto zarejestrował się na stronie www.startupweek2011.com/schedule/focus-events. Od Facebook Hackathon, poprzez warsztaty założycielskie i techbrunch prowadzone przez TechCrunch, po promocje w ramach Vienna Design Week - każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Wieczorami będą odbywały się imprezy, podczas których można będzie się bawić, jak i nawiązywać cenne kontakty. Najbardziej godne uwagi będzie wielkie przyjęcie zamykające STARTUP WEEK 2011, które odbędzie się w Palais Kinsky. Warto dodać, że uczestnicy STARTUP WEEK mogą liczyć na specjalne oferty w wiedeńskich hotelach Mercure i Sofitel.

STARTeurope oraz Initial Factor, organizatorzy festiwalu, przygotowali dla uczestników także specjalny, mobilny przewodnik turystyczny po Wiedniu w postaci aplikacji dostępnej na iPhone'a oraz telefony z systemem Android. Znalazły się w nim informacje na temat wiedeńskich restauracji, okolicznych atrakcji turystycznych. STARTUP WEEK 2011 App opracowany został przez firmę YASSSU i będzie zawierać także wszystko na temat festiwalu, w tym program wydarzenia oraz plan hotspotów.

Partnerzy STARTUP WEEK 2011

Organizatorów STARTUP WEEK 2011, czyli STARTeurope oraz Initial Factor, wspierają takie firmy, jak: Level 3 Communications, Styria Media Group, Improove, Konica Minolta, Ströck Brot, Herbst Vavrovsky Kinsky, bmvit, Wirtschaftskammer Osterreich school for startups, Bank Austrii, a medialne wsparcie w Polsce zapewnia Dziennik Internautów.

Ostatnia szansa na bilet

Bilety sprzedawane będą tylko do 25 września. Można je nabyć poprzez stronę:

www.startupweek2011.com/tickets

Kontakt dla mediów:
Kimberley Campbell
STARTeurope
press@startupweek2011.com
+43 6508354165

Kontakt dla sponsorów i partnerów wspierających STARTUP WEEK:
Andreas Tschas
STARTeurope
andreas.tschas@starteurope.at

Kontakt w Polsce:
Krzysztof Gontarek
Dziennik Internautów
kg@di24.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.