Czemu nie warto pisać po alkoholu na Facebooku?

06-01-2013, 17:41

Nieprzyjemne konsekwencje spotkały nastolatka ze Stanów Zjednoczonych, który postanowił się popisać przed znajomymi...

Udostępnianie na Facebooku zbyt dużej liczby informacji na swój temat, zwykle nie jest najlepszym pomysłem. O ile najczęściej ryzykujemy po prostu utratę sympatii znajomych, czasem można wpakować się w znacznie poważniejsze tarapaty...

Nie pisz po alkoholu

Myśl, zanim wsiądziesz po alkoholu za kółko - głosi znane hasło, które obecnie bez wątpienia można by przełożyć także na cyfrowy świat: myśl, zanim użyjesz klawiatury. Co może być gorsze od jazdy po pijanemu albo bezmyślnego pisania statusów na FB? Tylko połączenie tych dwóch czynności.

Biorąc pod uwagę, że z Facebooka korzysta już ponad miliard osób, łatwo domyślić się, iż ktoś już tego dokonał. Jak się okazuje, Jacob Cox-Brown z Oregonu (zachodnia część Stanów Zjednoczonych) już godzinę po północy, 1 stycznia 2013 roku, zamieścił prawdopodobnie najgłupszy wpis w społecznościowym serwisie:

Facebook...

Wpis szybko wzbudził niepokój znajomych Browna, a także policji. Fot. Sophos

Jacob Cox-Brown napisał: Jazda po pijanemu... standard ;) ale przepraszam osobę, w której samochód uderzyłem :P

Znajomi zaniepokojeni

Sonda
Korzystasz z ustawień prywatności na Facebooku?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

O ile policja sama prawdopodobnie nie dotarła do takiego wpisu, znajomi Browna zaniepokojeni sprawą postanowili poinformować odpowiednie służby. Szybko okazało się, że status najprawdopodobniej nie był żartem, a 18-latek oskarżony został o "niedopełnienie obowiązków kierowcy".

Sam wpis na Facebooku prawdopodobnie nie będzie wystarczającym dowodem na to, że nastolatek prowadził po pijanemu. Co więcej, w ogóle nie musi oznaczać, że to Brown prowadził, gdy doszło do stłuczki. W obecnych okolicznościach policja szczególnie dokładnie zbada jednak sytuację pod kątem takich typu okoliczności, co może mieć fatalne skutki dla nastolatka.

Facebook pomocny?

Jak zauważa firma Sophos, która na swoim blogu poinformowała o incydencie, finał takiego wykorzystania Facebooka może się dla społeczeństwa okazać jak najbardziej pozytywny. W końcu winnego udało się szybko wytropić, a to nie pierwszy raz, gdy głupota nakazuje przestępcom chwalenie się swoimi czynami publicznie w społecznościowych serwisach...


Źródło: Sophos
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930