Czat z żelazną damą telekomunikacji

03-03-2007, 11:44

Anna Streżyńska, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) będzie wkrótce gościem serwisu CZATeria. Wielu internautów bardzo pozytywnie ocenia działania Anny Streżyńskiej, jednak ma ona również swoich zagorzałych przeciwników. Możemy być zatem świadkiem bardzo ciekawej rozmowy.

Anna Streżyńska - czyli "żelazna dama telekomunikacji", jak mówi się o niej za kulisami - jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego (1994 r.), prawnikiem specjalizującym się w zagadnieniach krajowego i europejskiego prawa telekomunikacyjnego i mediów, a także krajowego i europejskiego prawa konkurencji i ochrony praw konsumentów. Od 8 maja 2006 roku pełni funkcję prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Streżyńska od czasu objęcia swojego stanowiska regularnie nakłada finansowe kary na Telekomunikację Polską. Największą z nich - równowartości 3 proc. rocznego przychodu telekomu (338 mln 970 tys. zł) - TPSA "otrzymała" 21. lutego za niedopełnienie obowiązków regulacyjnych związanych z usługą neostrada oraz wprowadzenie zawyżonej - zdaniem UKE - opłaty za utrzymanie łącza.

Prezes UKE wzbudza skrajnie różne uczucia wśród internautów, o czym świadczą chociażby ostatnie komentarze do tekstu "Powolna neostrada - TP udziela UKE wyjaśnień". Czytelnik dominox pisze:
Z ich działań (UKE) wynikło na razie wiele dobrego(...). Pozdrawiam Panią prezes UKE i życzę dalszych sukcesów w przywracaniu do normalności rynku telekomunikacyjnego w Polsce.

Inny czytelnik DI ocenia funkcjonowanie UKE zupełnie inaczej - Tomasz Chiliński:
Kto prowadził działalność gospodarczą ten wie, że dziania UKE to typowe działania pod publikę(...) Chcesz porządnego Internetu - UKE Ci tego nie załatwi.

Zarówno sympatycy, jak i przeciwnicy będą więc mieli okazję do wirtualnej "konfrontacji" z Anną Streżyńską. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek 5. marca o godzinie 12.00, w serwisie czateria.interia.pl.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag UKEtag czat
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy