Cyfrowy obraz i wizualizacje - kolejne TechShow już 29 września

PATRONAT MEDIALNY 02-07-2009, 16:52

Podczas najbliższej edycji TechShow w Poznaniu szykuje się kilka bardzo atrakcyjnych ciekawostek - zapowiadają organizatorzy. Po raz pierwszy w Europie Wschodniej i Centralnej będzie można zobaczyć Microsoft Surface, nowe platformy MindStorm, podłogi interaktywne iFoot oraz zupełną nowość w Polsce – rozwiązania prezentacyjne Streolize i Ventuz. To jednak nie wszystko.

Głównym tematem TechShow będzie wizja świata cyfrowego, w którym informacje będą prezentowane w zupełnie nowy sposób. Uczestnicy spotkania będą mogli zapoznać się z zupełnie nową generacją interfejsów obrazu opartych m.in. o interaktywne ekrany, które mogą być zarówno podłogą, ścianą czy stołem sterowanym nie przy pomocy tradycyjnej klawiatury, ale przy pomocy intuicyjnych gestów. Po raz pierwszy w Europie Wschodniej na TechShow zaprezentowane zostaną takie nowości jak stół Microsoft Surface, platformy MindStorm.

Zaprezentowane zostaną także nowatorskie rozwiązania przetwarzania obrazu rzeczywistego z wykorzystaniem możliwości kart graficznych, kamer oraz modelowania 3D. Ta interakcja już znajduje swoje zastosowania – na razie głównie w mediach, w reklamie, w promocji i w marketingu, ale z czasem może stać się jednym z filarów społeczeństwa informacyjnego.

Swoje pierwsze sukcesy pokażą również nowe startupy technologiczne tj. Smart Cams, Legimi, iFoot oraz zespoły developerskie pracujące w ramach PCSS czy Peppermint. Jak informuje Zbigniew Krzewiński ze SpeedUp Group, organizator imprezy, podczas wrześniowej edycji TechShow będzie można zobaczyć rozwiązania Augmented Reality (Peppermint, PCSS), nietypowe zastosowanie kamer (Smart Cams) oraz innowacyjne modele biznesowe w ramach m.in. elektronicznego papieru (Legimi).

Podczas wrześniowego TechShow odbędzie się dyskusja nt. nowych modeli biznesowych towarzyszących innowacyjnym technologiom. Tu ciekawym studium przypadku może być komercjalizacja papieru elektronicznego oraz prezentacja i komentarz dotyczący innowacyjnych modeli biznesowych ekspertów SpeedUp Group.

Impreza organizowana jest pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Rektorów Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Prezesa Wielkopolskiego Klastra Teleinformatycznego.

Jednym z głównych partnerów tej inicjatywy jest również Krajowy Fundusz Kapitałowy. Dzięki wsparciu tej renomowanej instytucji uczestnikami TechShow będą również grupy inwestorów instytucjonalnych, zainteresowanych wspieraniem firm na wczesnym etapie rozwoju. Jest to więc z jednej strony doskonała okazja do budowania konsorcjów inwestycyjnych, które pozwolą na dywersyfikację ryzyka oraz na zwiększenie synergii związanych z dostarczanym know-how, z drugiej natomiast to doskonała okazja dla nowych startup-ów pozyskania ciekawych kontaktów i bezpośredniej rozmowy z potencjalnym inwestorem.

Program i rejestracja na najbliższe spotkanie na stronie cyklu TechShow.pl. Pierwsze 100 osób ma wstęp wolny!

Najbliższy TechShow odbędzie się 29 września 2009 w Hotelu Sheraton w Poznaniu. Start imprezy o godzinie 17:00.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy