Cyberataki na krytyków Putina podobne do ataków w Estonii

07-07-2007, 00:01

Duża liczba stron należących do rosyjskiej opozycji antyprezydenckiej, została zaatakowana przez hackerów. W wyniku ataków DDOS wiele z atakowanych stron zostało wyłączonych z internetu a pozostałe zostały mocno spowolnione - podobnie jak w przypadku ataków w Estonii, o których informowaliśmy wcześniej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przedstawiciele Partii Narodowo-Bolszewickiej (partia polityczna o profilu faszystowskim i komunistycznym) twierdzą, że ataki odbywały się na przełomie lutego i marca, podczas prób organizowania protestów antyprezydenckich.

"Zawiesili cały serwer w Stanach Zjednoczonych, który hostował naszą stronę" - powiedział dla Associated Press Alexei Sochnev, zarządzający stroną WWW partii.

Do maja bieżacego roku miały miejsce jescze inne ataki na strony opozycyjnych organizacji.

Oleg Panfilov z "Center for Journalism in Extreme Situations" twierdzi, że przed wyborami w Rosji zbliża się duża wojna informacyjna. Jego zdaniem władze będą gotowe do usuwania informacji ze stron, wyłączeń serwisów i niezależnych mediów i silnej presji wywieranej na użytkownikach rosyjskiej Sieci.

Rosyjskie władze utrzymują, że nie mają nic wspólnego z atakami w Estonii, a jeżeli nawet cokolwiek miałoby na to wskazywać, bardzo łatwo jest podmienić adres IP tak by wyglądął na rządowy.

Źródło: The Inquirer


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.