Connected - film o tym, jak technologia wpływa na ludzi (wideo)

29-08-2011, 12:03

Elektronika otaczająca nas z każdej strony bardzo wyraźnie odciska się na naszych umysłach.

Dzięki witrynom takim, jak Facebook, uczniowie mogą rozmawiać z nauczycielami, a setki milionów innych ludzi codziennie wymieniają się miliardami wiadomości. Internauci chętnie wykorzystują nowe technologie, często nie dostrzegając, jak znacznie wpływają one na ich życie.

>>Czytaj także: Facebook kończy ze społecznościowymi zakupami

Sonda
Oglądasz filmy dotyczące nowych technologii?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Film "Connected", wyreżyserowany przez Tiffany Shlain, ma zwracać uwagę na to, jak nowe technologie mogą łączyć ludzi, ale także ich izolować. Obraz jest efektem współpracy Shain z jej ojcem, który ma na swoim koncie bestsellery dotyczące konfliktów pomiędzy prawą i lewą półkulą mózgu.

Według reżyserki "Connected" film ma pokazać, że nowe technologie całkowicie zmieniają strukturę mózgu jednostki, a w efekcie także ogółu społeczeństwa. Skomplikowane pojęcia mają być wyjaśnione w przystępny sposób dzięki animacjom, archiwalnym danym oraz licznym przykładom, także z życia pomysłodawczyni filmu.

Shlain ufundowała The Webby Awards w 1996 roku oraz pomogła w realizacji projektu National Day of Unplugging w 2010 roku. Jej nowy film ma trafić do kin w październiku, a już teraz obejrzeć można trailer.

>>Czytaj także: Bilion wyświetleń Facebooka miesięcznie


Źródło: Connected The Film
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy