Co pisać do europosłów w sprawie Pakietu telekomunikacyjnego?

24-04-2009, 13:24
Listy Czytelników

Polscy internauci dość szybko zareagowali na akcję Blackout Europe, która ma na celu zwrócenie uwagi europosłów na ważne poprawki do Pakietu telekomunikacyjnego. Do redakcji Dziennika Internautów dotarły informacje o polskiej wersji strony Blackout Europe oraz przykładowe listy, które można wysyłać europosłom.

Kilku Czytelników Dziennika Internautów zwróciło uwagę na to, że pojawiła się strona Blackout Europe Polska nawołująca internautów do tego, aby kontaktowali się z polskimi europosłami w sprawie Pakietu telekomunikacyjnego. O niebezpieczeństwach związanych z tym aktem pisaliśmy w DI na początku tego tygodnia.

Internauta Wojciech R. przysłał również przykładowe tłumaczenie listu, który organizatorzy akcji Blackout Europe proponują wysyłać do europosłów. Poniżej jego treść.

Drogi Panie Pośle/Droga Pani Posłanko,

Chciałbym zwrócić uwagę na Telecoms Package, który będzie poddany pod głosowanie w Parlamencie Europejskim. Mam uzasadnione obawy, że zmiany, które proponuje Parlament, poważnie utrudnią życie w Unii Europejskiej. Mam pełną świadomość, że propozycja Parlamentu wpłynie na mój dostęp do internetu, ograniczy go, a także nałoży ograniczenia na mój dostęp do serwisów internetowych i usług.

Używam internetu do pracy, do robienia zakupów, komunikowania się z innymi ludźmi, dokonywania rezerwacji, pozyskiwania wiedzy. Za jego pośrednictwem poznaję kulturę, rozmawiam ze znajomymi i rodziną, zamawiam bilety, wybieram oferty na wakacje, rozwijam zainteresowania oraz moje hobby... i wiele więcej.

Zmiany w prawie, które proponuje Parlament Europejski, nakażą mojemu dostawcy usług internetowych dostarczenie limitowanych, ograniczonych lub warunkowych usług. Obawiam się, że takie zmiany zabiją internetowe życie, które znamy, oraz będą miały poważny i krzywdzący wpływ na rynek europejski.

Piszę do Pana/Pani, jako mojego reprezentanta w Parlamencie Europejskim, by zagłosował/a Pan/Pani za ochroną naszego prawa do handlu i usług w internecie.

Ponieważ żyjemy w społeczeństwie demokratycznym, musimy otwarcie debatować nad tymi kwestiami, a także ustalić zasady internetowego społeczeństwa.

Proszę o wsparcie poprawek, które zapewnią moje prawo do dostępu i dystrybucji treści i usług, a odrzucą każdy tekst mówiący o „prawnej zawartości” lub ograniczeniach i warunkowym dostępie do internetu. Szczególnie chciałbym, by zapewnił/a mi Pan/Pani swobodne prawo do używania internetu, tak aby wszystkie strony internetowe i usługi były dostępne dla nas wszystkich.

Z poważaniem

[Twoje imię i nazwisko]

Pogrubiony fragment listu powinien zostać zmieniony, tzn. każdy powinien napisać, w jaki sposób sam używa internetu. Podobne tłumaczenie listu znajdziemy na stronie Blackout Europe Polska.

Do DI dotarły też informacje na temat planowanej w związku z akcją demonstracji, ale w tej chwili nie znamy jeszcze szczegółów. Będziemy kontaktować się z organizatorami akcji, aby dowiedzieć się więcej.


UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930