Cisco może przejąć Skype

31-08-2010, 12:03

I przejęcie to może nastąpić jeszcze przed wejściem Skype na giełdę - donosi TechCrunch. Cisco od pewnego czasu bardziej interesuje się telefonią i wideokonferencjami, więc taki zakup wydaje się jak najbardziej odpowiedni.

TechCrunch podaje, że wie o możliwym przejęciu Skype przez Cisco z jednego ze swoich wiarygodnych źródeł. Plotki nie udało się potwierdzić w innym źródle, gdyż Skype przygotowuje się do wejścia na giełdę i w tym okresie jego pracownicy bardziej trzymają język za zębami.

Nie wiadomo, ile może kosztować przejęcie. TechCrunch podaje, że wtajemniczone osoby ze Skype liczą na 5 mld USD. Jest to kwota znacznie przewyższająca dotychczasowe wyceny Skype ale Cisco musi dać dużo, jeśli chce uczynić swoją ofertę interesującą. Więcej na ten temat w TechCrunch, w tekście pt. Cisco May Be Making A Run For Skype.

>>> Czytaj: Skype idzie na giełdę

W roku 2005 firmę Skype'a kupił gigant aukcyjny eBay za 2,6 mld USD. Wiele osób myślało wtedy, że powstaną nowatorskie usługi łączące e-handel i komunikację. Nic specjalnego się jednak nie wydarzyło, a pod skrzydłami eBay dostawca telefonii internetowej nie mógł skupić się na swojej działalności.

We wrześniu 2009 r. eBay sprzedał 65% udziałów w komunikatorze grupie funduszy inwestycyjnych skupionej wokół Silver Lake Partners. Za pakiet kontrolny mieli oni zapłacić 1,9 miliarda USD. Wówczas Skype wyceniano na 2,65 mld USD.

Na początku sierpnia Skype ogłosił, że zamierza wejść na nowojorską giełdę i pozyskać tam 100 milionów dolarów.

Internauci w zeszłym roku mieli wydzwonić 54 miliardy minut za pośrednictwem Skype'a, co oznaczało 63-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Według dokumentów, które przekazane zostały amerykańskiego nadzorowi giełdowemu, tylko w pierwszym półroczu użytkownicy Skype'a wykonali rozmowy o długości 95 miliardów minut. Problem Skype'a polega na tym, że zaledwie 6,5 proc. ze 124 milionów klientów miesięcznie płaci za połączenia z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi.

Firma Cisco jest kojarzona ze sprzętem sieciowym, ale w ostatnim czasie wykazywała zainteresowanie wideokonferencjami, telefonią internetową, innymi usługami i nawet tabletami. Ostatnio Cisco przejęła Pure Digital Technologies - producenta kamer Flip Video.

>>> Czytaj: Cisco przedstawia biznesowy tablet (wideo)


Źródło: TechCrunch
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930