Chrome wyprzedziło Firefoksa

01-12-2011, 14:30

Przeglądarkę zaprezentowaną we wrześniu 2008 roku przez Google'a wykorzystuje już więcej internautów niż Firefoksa - poinformował StatCounter.

Według danych StatCountera przeglądarka Google'a stała się w listopadzie popularniejsza niż Firefox. Taki scenariusz przewidywano już we wrześniu tego roku.

Czytaj także: W Chrome będzie wsparcie dla gamepadów

W ciągu dwóch lat udziały Chrome'a wzrosły z 4,66% do 25,69%. W listopadzie Firefox mógł się natomiast pochwalić popularnością na poziomie 25,23%. Na rynku globalnym niezmiennie króluje jednak Internet Explorer, z którego korzysta obecnie aż 40,63% wszystkich internautów.

W przyszłości Google Chrome oferować ma również wsparcie dla gamepadów, a niedawno użytkownicy zauważyli nawet, że przeglądarka może wyświetlać reklamy we własnym interfejsie. Wbrew pozorom najmniej korzystnie rysuje się natomiast przyszłość Internet Explorera, który w listopadzie po raz pierwszy odnotował mniej niż 50% udziałów w rynku.

Rosnąca popularność Chrome'a
fot. - Rosnąca popularność Chrome'a
Zupełnie inaczej sytuacja wygląda jednak w naszym kraju, gdzie internauci wciąż w zdecydowanej większości wybierają Firefoksa (45,73%). Drugie miejsce należy oczywiście do narzędzia Microsoftu (24,40%), jednak dane Ranking.pl wyraźnie wskazują na rosnącą popularność Chrome'a. Z przeglądarki Google'a korzystało pod koniec listopada 18,57% polskich internautów.

Czytaj także: Google Chrome wyświetla własne reklamy


Źródło: StatCounter
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy