Chrome wgra hasła z peceta do smartfona. Android tym razem musiał poczekać

28-01-2013, 09:38

Wpisywanie haseł na niewielkim ekranie smartfona nie jest najwygodniejsze...

Przeglądarka Chrome już wkrótce będzie mogła synchronizować na Androidzie hasła, które wpisujemy w standardowej wersji programu na pecetach - zauważył na Google+ jeden z użytkowników. Co ciekawe, funkcja już od jakiegoś czasu dostępna jest dla posiadaczy urządzeń z iOS.

Chrome...

Chrome na Androidzie czasem odmawia posłuszeństwa. Fot. remysharp

Niebezpieczne ułatwienie?

Sonda
Korzystasz z przeglądarki na smartfonie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Synchronizacja haseł nigdy nie należała do najbezpieczniejszych funkcji i choć rozwiązanie jest bardzo wygodne, w niektórych przypadkach jego stosowanie może się bardzo źle skończyć. Smartfony to urządzenia, które stosunkowo łatwo zgubić, a nierzadko przekazujemy je również na chwilę znajomym. Dobrze pamiętać wtedy, że w tak niewielki gadżet jest kluczem do naszych internetowych kont i plików.

Dyskusja dotycząca wprowadzenia nowości toczyła się w witrynie Chromium niespełna tydzień temu, jednak ostatecznie zadecydowano, że warto umożliwić użytkownikom wykorzystywanie tego rozwiązania. Co ciekawe, można je było włączyć już wcześniej, przechodząc na adres chrome://flags - zabawy z zaawansowanymi funkcjami przeglądarki, nie są jednak oczywiście zalecane i mogą prowadzić do uszkodzenia naszych danych.


Źródło: Google+
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy