Chrome umożliwi przeglądanie stron w 3D (wideo)

19-09-2011, 18:53

Rozwiązanie Offscreen Tabs ma uczynić przeglądanie stron internetowych jeszcze ciekawszym.

Google, nie chwaląc się, wprowadził do testowej kompilacji swojej przeglądarki otwartoźródłową technologię Offscreen Tabs. Pozwala ona na korzystanie z kilku stron w tym samym oknie, bazując na trybie 3D.

Czytaj także: Rozpoznawanie mowy w Androidzie z obsługą nowych języków (wideo)

Sonda
Przeglądanie stron w trybie 3D to dobry pomysł?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Według informacji przedstawionych na stronach dla deweloperów całość ma przypominać listę najczęściej odwiedzanych stron z Safari czy Chrome'a. Offscreen Tabs będzie jednak pozwalał na integrację ze stroną, która w czasie rzeczywistym zareaguje na polecenia użytkownika.

Do generowania trójwymiarowych efektów wykorzystany ma zostać WebGL, a rozwiązanie wydaje się szczególnie przydatne dla użytkowników posiadających duże monitory. Dzięki nowościom internauci mogliby zapoznawać się z kilkoma stronami jednocześnie i przeglądać je podobnie, jak papierowe magazyny.

Nie ma co ukrywać, że jest mało prawdopodobne, by pomysł zyskał duże grono zwolenników. Offscreen Tabs jest raczej eksperymentem wyszukiwarkowego giganta, który może się okazać użyteczny w systemie, gdzie przeglądarka jest kluczowym narzędziem. Warto przypomnieć, że w stabilnym wydaniu Chrome 14 programiści mogą znaleźć już m.in. domyślnie włączonego Native Clienta (NaCl), który pozwala na uruchamianie kodu C/C++ bezpośrednio w przeglądarce oraz Web Audio API umożliwiające generowanie zaawansowanych efektów dźwiękowych w webowych aplikacjach.

Czytaj także: Milion aplikacji dla iOS oraz Androida


Źródło: ConceivablyTech
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930