Chrome: oznaczenia hałaśliwych kart i funkcja nadzoru, a mobilnie - kompresja danych

16-01-2014, 10:42

Google Chrome na komputerach wskaże, która z otwartych kart robi hałas i ułatwi nadzorowanie dzieci. Tymczasem w mobilnej wersji przeglądarki wprowadzona została kompresja danych, pozwalająca na oszczędności.

W listopadzie Dziennik Internautów pisał, że w wersji beta przeglądarki Google Chrome wprowadzono oznaczanie kart robiących hałas. Warto wiedzieć, że ta niezwykle przydatna funkcja została zaimplementowana w stabilnej wersji przeglądarki.

Ikonka wskaże hałaśliwe karty

Jeśli w jednej z otwartych kart będzie uruchomiona aplikacja wydająca dźwięk, karta ta zostanie oznaczona ikoną głośniczka, tak jak widać to na zrzucie poniżej:

zrzut

Nowa wersja Google Chrome wprowadza też inne nowe oznaczenia kart. Czerwone kółko podobne do symbolu nagrywania będzie oznaczać karty, które korzystają z kamery internetowej. Będzie też niebieska ikonka podobna do ekranu telewizora - zostaną nią oznaczone karty, z których treści przesyłane są na telewizor za pomocą Chromecast.

zrzut

Funkcje bezpieczeństwa i nadzoru

Nowa wersja Chrome wprowadza też nowe funkcje bezpieczeństwa. Przeglądarka będzie automatycznie blokować potencjalnie złośliwe pliki.

Można też wypróbować funkcję użytkowników nadzorowanych. Aby to zrobić, musimy wejść do menu Ustawienia >>> Użytkownicy i dodać nowego użytkownika. Wybierając jego imię i obrazek, możemy zaznaczyć opcję To jest użytkownik nadzorowany, którym zarządza [nasz e-mail]@gmail.com.

Po utworzeniu takiego użytkownika możemy odwiedzić stronę chrome.com/manage, aby przejrzeć aktywność użytkownika i dostosować ustawienia nadzoru.

Kompresja w wersji mobilnej

Jeśli chodzi o mobilną wersję Google Chrome, wprowadzono do niej funkcję kompresji pobieranych danych, która pozwala na zredukowanie ilości pobieranych danych do 50%. Kompresja odbywa się oczywiście na serwerach Google i nie obejmuje stron przeglądanych w trybie incognito. Podobne możliwości dają już od dawna przeglądarki firmy Opera Software.

Użytkownik ma możliwość śledzenia oszczędności.

grafika

Nowe mobilne wydanie Chrome wprowadzi też szybki dostęp do Google Translate na urządzeniach z iOS oraz pozwoli na tworzenie skrótów do ulubionych stron.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy