Chrome: nowa wersja beta i... spadające statystyki

24-09-2008, 10:18

Nowa testowa wersja przeglądarki Google Chrome (0.2.152.1) została udostępniona przez kanał aktualizacji dla deweloperów. Patrząc na poprawki można powiedzieć, że Google stara się o ulepszenie swojego produktu. Nie zmienia to faktu, że internauci wracają do Internet Explorera lub Firefoksa.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Google Chrome w wersji 0.2.152.1 została udostępniona przez kanał Chrome Dev. Użytkownicy mogą wybrać ten kanał aktualizacji za pomocą wydanej niedawno aplikacji o nazwie Google Chrome Channel Chooser. Aktualizacje z kanału Dev mogą być mniej stabilne, ale zawierają najnowsze poprawki.

W najnowszej wydanej przez ten kanał wersji Chrome dodano nowe menedżery sieci i okien. Wprowadzono też poprawki do obsługi wtyczek Silverlight, Flash i usunięto problemy z obsługą proxy oraz niektórych stron z SSL. Naprawiono też błędy które powodowały problemy przy ustawianiu Chrome jako domyślnej przeglądarki.

W Chrome 0.2.152.1 poprawiono też interfejs np. przesunięto niektóre opcje w inne miejsca, zmieniono zachowanie niektórych opcji i okien dialogowych, naprawiono błędy powodujące wyświetlanie złych tytułów stron i in.

Nie należy się jednak spodziewać, że zmiana w numerkach wersji odnowi zainteresowanie przeglądarką Chrome. Statystyki bezlitośnie pokazują, że internauci już się nową przeglądarką pobawili i wracają do produktów znanych i lubianych.

Według badań Net Applications, które objęły 40 tys. witryn, internauci korzystający z Chrome stanowili w ostatnich dniach 0,77% odwiedzających te strony. W ubiegłym tygodniu odsetek ten wynosił 0,85%, a w pierwszym tygodniu po wydaniu Chrome aż 1,4%. Spadki są więc wyraźne. Statystyki pokazują też, że korzystanie z Chrome było częstsze po godzinach pracy.

Sonda
Czy wypróbowałeś już Google Chrome?
  • Tak, jestem pod wrażeniem
  • Tak, zawiodłem się
  • Szkoda czasu
  • Czekam na wersję dla swojego systemu
wyniki  komentarze

Z badań Net Applications wynika również, że po spadku popularności Chrome, udział w rynku odzyskały przeglądarki Firefox oraz Internet Explorer. Również Opera i Netscape okazały się przeglądarkami, na których pojawienie się Chrome miało wpływ. Przeglądarką, która nie straciła z powodu produktu Google okazała się natomiast Safari.

Chrome była już krytykowana przez obrońców prywatności i specjalistów od bezpieczeństwa. To oczywiście ciągle wersja beta i nie ma w tym nic dziwnego. Okazało się jednak, że Chrome nie ma na rynku tak bardzo wyjątkowej pozycji jak mogłoby się wydawać. Przeglądarce udało się efektownie wystartować, ale nic nie wskazuje na to, aby w walce o udziały na rynku Chrome miała jakieś przywileje.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.