Chrome 14 z poprawkami dla Mac OS X Lion

18-09-2011, 15:19

Nowa wersja przeglądarki od wyszukiwarkowego giganta to szereg usprawnień dla programistów oraz posiadaczy Mac OS X Lion.

Google poinformowało na swoim blogu o wydaniu nowej wersji przeglądarki Chrome oznaczonej numerem 14. Przy okazji firma wypłaciła również pieniądze osobom, które pomogły w odnalezieniu luk związanych z bezpieczeństwem.

Czytaj także: Rozpoznawanie mowy w Androidzie z obsługą nowych języków (wideo)

Sonda
Chrome stanie się popularniejsze od Firefoksa?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jedną z najważniejszych nowości jest włączony domyślnie Native Client (NaCl), który pozwala na uruchamianie kodu C/C++ bezpośrednio w przeglądarce. Jest to duże ułatwienie dla osób tworzących webowe narzędzia. Programiści mogą skorzystać teraz także z Web Audio API, które umożliwia generowanie zaawansowanych efektów dźwiękowych w przeglądarkowych aplikacjach.

Usprawnienia dla użytkowników nowej wersji biurkowego systemu operacyjnego od Apple'a dotyczą głównie lepszej obsługi trybu pełnoekranowego (aktywowanego skrótem klawiszowym Ctrl+Shift+F), ale także wsparcia dla gestów. Google zapewniło również, że z przeglądarki wyeliminowano wiele drobnych błędów oraz poprawiono jej wygląd.

Za odnalezienie błędów związanych z bezpieczeństwem wyszukiwarkowy gigant wypłacił przy okazji premiery nowego wydania programu ponad 13 tysięcy dolarów. Tym razem rekordzistą został Sergey Glazunov z wynikiem 2337 dolarów, który zgłosił lukę dotyczącą silnika V8.

Nową wersję stabilną przeglądarki Google Chrome można jak zwykle pobrać ze strony narzędzia.

Czytaj także: Milion aplikacji dla iOS oraz Androida


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy