Chris Anderson - prorok internetowego biznesu

GazetaPrawna.pl 13-11-2010, 08:55

Chris Anderson, redaktor naczelny magazynu „Wired”, nie został jeszcze miliarderem, ale jego teorie mają ogromny wpływ na to, w jaki sposób będziemy mogli zarabiać pieniądze dzięki sieci.

Chris Anderson, redaktor naczelny magazynu „Wired”, figuruje na liście płac swojego pracodawcy, amerykańskiego wydawcy Conde Nast, obok szefów takich pism, jak „Vogue” i „Vanity Fair”. Nie wyznacza jednak trendów w modzie, jak Anna Wintour, szefowa „Vogue”, ani nie kreuje gwiazd, niczym Graydon Carter w „Vanity Fair”. 49-letni szef „Wired” opisuje i wyznacza trendy w świecie internetu, nowych technologii i biznesu. W 2007 r. amerykański tygodnik „Time” zaliczył go do grona stu najbardziej wpływowych ludzi świata spośród naukowców i myślicieli. (...)

Gdy Anderson obejmował funkcję szefa „Wired”, było ono pismem dla geeków, komputerowych maniaków z Silicon Valley. Conde Nast szukało kogoś, kto wprowadzi je na szerokie wody, przyciągnie reklamodawców i zacznie zarabiać. Anderson urozmaicił tematykę pisma o biznes, medycynę, a nawet kulturę, wprowadził reportaż i rozbudowane grafiki. Dziś pisać dla „Wired” to grać w pierwszej dziennikarskiej lidze. Stale współpracują z nim najbardziej znani autorzy, wśród których jest futurysta Kevin Kelly, Steven Levy, Clive Thomson czy od niedawna Micheal Wolff. Trzy razy „Wired” zdobyło tytuł najlepszego magazynu roku.

– 15 lat temu opisywaliśmy subkulturę. Dla większości ludzi rzeczy, które działy się w Silicon Valley, były dziwne i niezrozumiałe. Jednak wszystko, co przepowiedzieliśmy, stało się prawdą i codziennością. Dziś każdy jest naszym potencjalnym czytelnikiem. Dawna nisza stała się mainstreamem – tłumaczy w luźnej rozmowie Anderson, ubrany w dżinsy, tenisówki i podkoszulek.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Chris Anderson: Prorok internetowego biznesu

Michał Fura

gazeta prawna


Następny artykuł » zamknij

E-poker dobija kasyna

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Wired.comtag Wiredtag Chris Anderson
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy