Chmurowa usługa muzyczna od Apple odegra utwory bez czekania

19-05-2011, 17:47

Oczekiwanie związane z buforowaniem multimediów przesyłanych z internetu to problem, który firma Steve'a Jobsa zamierza raz na zawsze wyeliminować.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Niedawno informowaliśmy, że chmurowe usługi muzyczne, jakie zaprezentowały Amazon i Google, pozostawiają bardzo duże pole do popisu dla Apple, które zwleka z premierą.

>>Czytaj także: Angry Birds również poza cyfrowym światem (wideo)

Sonda
Pomysł Apple spodoba się użytkownikom?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak donosi amerykański Apple Insider, firma z Cupertino wpadła na świetny pomysł dotyczący tego, jak wyeliminować nieprzyjemny czas oczekiwania po włączeniu utworu. Rozwiązanie jest zaskakująco proste: na lokalnym urządzeniu będzie przechowywane pierwsze 10-20 z sekund każdego posiadanego przez nas pliku muzycznego.

Taki margines w większości przypadków powinien być wystarczający do płynnego odtwarzania muzyki i pozwala niemal niezauważalnie wpleść w cały proces usługi chmurowe.

Tak zwanym "wąskim gardłem" wciąż jest oczywiście połączenie internetowe, które w przypadku naszych lokalnych dostawców internetu mobilnego często może mieć zbyt słabe parametry. Pomimo to, odtwarzając muzykę na przykład z wykorzystaniem domowej sieci Wi-Fi, pomysł Apple z pewnością będzie dostrzegalny.

Jak można było przypuszczać, Apple chce znacznie bardziej dopracować swój produkt przed premierą niż konkurencja. Jako jedynej firmie planującej tego typu usługi udało jej się również podpisać kontrakty z wytwórniami płytowymi, co umożliwi bezpośrednią sprzedaż muzyki.

>>Czytaj także: 13-latek przesłuchany przez Secret Service za wpis na Facebooku


Źródło: Apple Insider


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.