Chińscy hakerzy włamali się do Amerykańskiej Izby Handlowej

21-12-2011, 11:21

Do włamania miało dojść już w ubiegłym roku, jednak nikomu nie śpieszyło się z udostępnianiem tego typu informacji - dowiedział się Wall Street Journal.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Chińscy hakerzy mieli uzyskać dostęp do pełnej bazy Amerykańskiej Izby Handlowej. Nie wiadomo, jakie dokładnie dane pobrano, ale baza organizacji zawiera informacje o ponad 3 milionach członków.

Czytaj także: Kolejna afera medialna z hakerami w tle

Według Wall Street Journal atak był dokonywany z ponad 300 różnych adresów IP. Witryny należące do organizacji zostały na pewien czas wyłączone bez informowania o tym opinii publicznej (w maju 2010 roku).

Jak donosili informatorzy gazety, większość podejrzanych o włamania pochodzi z Chin i może wykorzystywać skradzione dane do rozwijania swoich biznesów. Jak dla gazety Daily Telegraph powiedział niedawno brytyjski minister obrony: "największe zagrożenie ze strony cyfrowych ataków dotyczy nie wojska, ale ekonomii".

Również producent oprogramowania antywirusowego Symantec podał niedawno, że korporacje ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Azji są niezwykle częstymi celami "cyfrowych szpiegów". Niedawno nawet NASA poinformowała o zatrzymaniu włamywacza z Rumunii, który miał wyrządzić szkody przekraczające 500 milionów dolarów.

Czytaj także: 25 najgorszych haseł tego rokuSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.