Chciał zabijać na ulicach, zupełnie jak w Diablo III

23-05-2012, 20:56

Poznaniak chciał zaatakować nożami swojego kolegę z pracy, który wyskoczył przez okno, by uniknąć tragedii. Zatrzymany pytał też policjantów, czy pójdą z nim zabijać.

Narzędzia nożownika z Poznania
fot. Wielkopolska Policja - Narzędzia nożownika z Poznania
We wtorek przed południem pracownik firmy komputerowej poinformował policjantów, że jego kolega przyszedł do firmy z trzema nożami w rękach. Dziwnie się zachowywał. Podczas rozmowy używał pseudonimów używanych w grach komputerowych. Kolega w obawie o swoje życie wyskoczył przez okno z budynku i zawiadomił policję.

W tym samym czasie do komisariatu przyszedł inny mężczyzna. Powiedział, że na portalu społecznościowym w grupie dla graczy Diablo III był zalogowany pewien użytkownik, który zamieścił wpis, że idzie zbijać ludzi.

Czytaj też: Wyłudzał skany dowodów, by zawierać umowy

Funkcjonariusze skojarzyli oba fakty i rozpoczęli poszukiwania. Dwóch dzielnicowych obstawiało wytypowany budynek przy ul. Kościuszki. Zauważyli w pewnej chwili mężczyznę podobnego do poszukiwanego nożownika. Jak wynika ze słów policjantów, mężczyzna podszedł do nich i zapytał, czy idą z nim zabijać. Policjanci wykorzystali moment nieuwagi poszukiwanego i go obezwładnili. Okazało się, że był to 30-latek z Poznania, pracownik firmy komputerowej, namiętnie grający od wielu dni w Diablo III.

Na Facebooku nożownik miał napisać:

Wszyscy ludzie, którzy wierzą Mi. Jedynemu. Chwyćcie za miecze! Bo dziś nie przyszedłem nieść Słowa, a Śmierć. Przyniosłem Miecz! Idźcie na ulicę, i pytajcie, kto jest prawdziwym Panem! Jeśli zwątpią we mnie, mordujcie bez opamiętania

Wychodzę na ulicę Was mordować! Rzekłem!

Zatrzymany trafił do szpitala specjalistycznego z objawami zaburzeń osobowości. Policjanci zabezpieczyli przy nim wcześniej trzy duże noże. Będą teraz wyjaśniać wszystkie szczegóły incydentu.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy