Chcą zatrzymać zdolnych i młodych w Polsce uruchamiając centrum Hi-Tech Startup

21-08-2015, 19:18

- Chcemy wykreować obraz naszego kraju jako centrum doskonalenia startupów hi-tech, co pomoże zarówno naszej gospodarce, jak i młodym ludziom, którzy nie będę musieli wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu możliwości rozwoju – mówi Jacek Aleksandrowicz, twórca AIP i Polski Przedsiębiorczej. Wspólnie z Fundacja Kronenberga uruchamiają centrum doskonalenia startupów hi-tech 
w naszym kraju - Hi-Tech Startup. Uwaga! Zostało niewiele czasu na zgłoszenie się do konkursu.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy wspólnie szukają młodych talentów w obszarze hi-tech. Hi-tech Startup to nowa inicjatywa umożliwiająca wsparcie, przetestowanie i zaistnienie nowych pomysłów na rynku. 
Do konkursu zgłaszać się mogą studenci oraz absolwenci warszawskich uczelni 
do 28 września br.

Hi-Tech Startup ma na celu opracowanie formuły współpracy społeczności startupowej 
z obszarem akademickim oraz biznesowym. Dzięki projektowi Hi-Tech Startup twórcy mają szansę znalezienia zatrudnienia w organizacjach zainteresowanych ich pomysłami, mogą sprzedawać swoje koncepcje inwestorom lub rozpocząć własną działalność gospodarczą. Projekt wspiera rozwój innowacji w polskiej gospodarce, ponieważ jego długoterminowym celem jest zatrzymanie umiejętności i wiedzy młodych ludzi w Polsce, tworząc centrum doskonalenia startupów hi-tech 
w naszym kraju.

- Potencjał wśród młodych ludzi w zakresie nowych technologii jest ogromny. Dowodem na to są chociażby polscy laureaci wyróżnieni w globalnym konkursie Citi Mobile Challenge - podkreśla Krzysztof Kaczmar, prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. - Wierzymy, że takich pereł wśród młodych jest znacznie więcej. I potrzebują one tylko wsparcia profesjonalistów w tym, jak innowacyjny koncept przekuć na dochodowe przedsięwzięcie, jak z innowatora stać się przedsiębiorcą. 
Tu widzimy rolę dla nas. Chcemy wspólnie z AIP i Instytutem Badań PW pełnić rolę takich mentorów i akceleratorów innowacyjnych przedsięwzięć.

Konkurs Hi-Tech Startup składa się z czterech etapów trwających łącznie 10 miesięcy:

  • rekrutacji,
  • rozwoju modeli biznesowych,
  • preinkubacji,
  • rozwoju sprzedaży najbardziej obiecujących firm.

W pierwszym z nich wyłonionych zostanie 50 najlepiej zapowiadających się projektów. Kapituła oceniać będzie mi.in. innowacyjność, strategię rozwoju ewentualnej firmy, rzeczywiste możliwości wdrożenia pomysłu w życie oraz potencjalną dochodowość. W kolejnym etapie uczestnicy konkursu otrzymają wsparcie w postaci szkoleń i warsztatów, a następnie będą mieli możliwość przetestowania swojego biznesu. W końcowej fazie 10 najbardziej obiecujących projektów będzie mogło rozpocząć działalność w oparciu o swoją koncepcję.

Ostatecznie najlepsze trzy zaprezentują swoje produkty/usługi przed przedstawicielami biznesu, władzami lokalnymi oraz mediami podczas finałowej gali projektu w lutym 2016.

Łączenie biznesu z nauką 
to światowy trend, który nie jest jeszcze wystarczająco rozwinięty w Polsce. Chcemy wykreować obraz naszego kraju jako centrum doskonalenia startupów hi-tech, co pomoże zarówno naszej gospodarce, jak i młodym ludziom, którzy nie będą musieli wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu możliwości rozwoju – powiedział Jacek Aleksandrowicz, twórca AIP i Polski Przedsiębiorczej.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła Prezydent m.st. Warszawy. 

Aby wziąć udział projekcie, należy do końca września 2015 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na www.hitechstartup.pl.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy