Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Charytatywna antologia opowiadań od Zapomnianych Snów

19-05-2024, 21:24

Projekt Zapomniane Sny wydało kolejny, już szósty, zbiór opowiadań fantastycznych – tym razem to „Zakazane szlaki”. Teksty jak zwykle są krótkie (choć, co ciekawe, nie wszystkie), a cały e-book charakteryzuje się jedną ciekawą cechą: podobnie, jak i poprzednie części tej serii, jest dostępny na zasadach charityware.

Szlaki poprzez fantastykę

Motywem przewodnim tego zbioru opowiadań są – jak wynika z tytułu – Zakazane Szlaki. Rozumiane różnie, od tras przed górskie ścieżki (te trudne i te… medialne), po wędrówki w przyszłość i przeszłość. Można też powiedzieć, że Zapomniane Sny przyzwyczaiły już swoich czytelników do tego, że sięgają po rozmaite gatunki. Jest tu więc i fantasy i science-fiction i nawet trochę grozy.

W przypadku tej ostatniej można powiedzieć o sporej niespodziance, ponieważ w zbiorze opowiadań pojawia się sam Graham Masterton. Jego opowiadanie jako jedyne przyjmuje nieco dłuższa formę. Pozostałe teksty w większości mieszczą się w limicie 1500 słów (są od zasady nieznaczne wyjątki). Tym samym „Zakazane szlaki” są już drugim, po wcześniejszej „Obcości”, tomem serii, do którego zawitał znany pisarz (poprzednim razem był to Peter Watts).

Fantastyka charytatywna

Nowa antologia Zapomnianych Snów jak zwykle jest wydana w modelu charityware. Innymi słowy twórcy pozwalają, by była pobrana bezpłatnie, jednak zwracają uwagę na możliwość wsparcia celu charytatywnego. W przypadku tej edycji mowa jest o inicjatywie Bezpieczny Kazbek, która zajmuje się ratownictwem górskim.

Nie tylko opowiadania

Zapomniane Sny działają również na innych niż opowiadania polach. Jakiś czas temu w ramach projektu powstała seria, w ramach której publikowane są komiksy (i tu rzecz warta uwagi: zawierające też wersję dla niewidomych), obecnie trwają prace nad drugą częścią tego projektu pobocznego. Dodatkowo zapowiedziano także ebook, którego centralnym punktem będzie światotwórstwo i world-building.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *