Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

CES 2016: Skanowanie 3D, smartwatche i... nowe gramofony

07-01-2016, 12:18

Winyle wracają do łask więc nic dziwnego, że na targach CES 2016 zaprezentowano nowe gramofony. Oczywiście nie brakowało innych nowinek zgodnych z nowymi i futurystycznymi trendami. Zapraszamy na krótki przegląd.

Krótki przegląd nowości z CES 2016

Intel - urządzenia z "ludzkimi zmysłami"

Na targach CES 2016 firma Intel zaprezentowała m.in. portfolio nowych urządzeń, wykorzystujących technologię Intel RealSense.

Przykładowo nowa, tylna kamera dalekiego zasięgu Intel RealSense Camera R200 została zaprojektowana z myślą o urządzeniach 2w1 oraz tabletach. Umożliwia ona skanowanie 3D i dzielenie się efektami w mediach społecznościowych, drukowanie 3D, a także skanowanie sylwetek ludzi oraz obiektów w celu umieszczenia ich w grach. Zapewnia także udoskonalone funkcje wideo oraz bardziej zaawansowane możliwości fotograficzne.

Intel na CES 2016

Na CES nie zabrakło również urządzeń wykorzystujących możliwości kamery Intel RealSense Camera F200.

Ponadto Intel zaprezentował urządzenia Compute Stick bazujące na szóstej generacji procesorów Intel Core M lub na najnowszych czterordzeniowych procesorach Intel Atom. Intel Compute Stick to niewielki komputer, przypominający kształtem i wielkością klasyczny pendrive. Urządzenie pozwala na zamienienie dowolnego telewizora albo ekranu z HDMI we w pełni funkcjonalny komputer. Nowa wersja Intel Compute Sticka, w porównaniu z urządzeniami pierwszej generacji, oferuje wyższą wydajność i większe możliwości graficzne oraz udostępnia dodatkowe porty USB. Komputer obsługuje ponadto łączność Wi-Fi i Bluetooth.

NVidia - inteligencja dla samochodów

Z okazji targów CES Nvidia zaprezentowała platformę NVIDIA DRIVE PX 2 - rozwiązanie do obsługi sztucznej inteligencji w pojazdach. Nowa platforma obliczeniowa DRIVE PX 2 jest przeznaczona do rozwiązywania złożonych problemów, typowych dla rozwoju autonomicznych pojazdów, za pomocą sztucznej inteligencji. Wykorzystano w niej najbardziej zaawansowane procesory graficzne, które umożliwiają stosowanie technik głębokiego nauczania zapewniających pełną kontrolę (360 stopni) nad otoczeniem pojazdu, a także obliczenie bezpiecznej i wygodnej trajektorii jazdy. 

Nvidia określa tę platformą jako "stworzoną z myślą o otwartym środowisku i partnerach z branży motoryzacyjnej". Wydajność jest porównywana do 150 komputerów MacBook Pro. Dwa procesory Tegra nowej generacji oraz dwa dedykowane procesory graficzne oparte na nowej architekturze Pascal potrafią wykonać łącznie 24 biliony operacji głębokiego nauczania na sekundę, przyśpieszając obliczenia używane podczas procesu uczenia się sieci neuronowych. 

Nvidia DRIVE PX 2

Platforma DRIVE PX 2 będzie ogólnodostępna w czwartym kwartale 2016 roku. Partnerzy pracujących nad rozwojem platformy zapewniony otrzymają dostęp do platformy już w drugim kwartale 2016.

Lenovo - nowe urządzenia

Lenovo zaprezentowała ofertę urządzeń nowej generacji: osiem nowych notebooków, komputerów stacjonarnych i monitorów marek YOGA, ideapad i ideacentre. Są to: 

  • 12-calowy notebook YOGA 900S, 
  • 17-calowy notebook ideapad Y900, 
  • Komputer stacjonarny ideacentre Y900 RE,
  • Zakrzywiony monitor do gier Lenovo Y27g, 
  • Zakrzywiony monitor do gier Lenovo Y27g RE, 
  • Komputer stacjonarny ideacentre 610S, 
  • 13-calowy notebook ideapad,
  • 15- i 17-calowy notebook 2016 r.

Na uwagę zasługuje m.in. ideacentre Y900 RE (Razer Edition) i pierwszy zakrzywiony monitor do gier Lenovo Y27g. HD. Zakrzywiony monitor do gier Y27g należy do pierwszych monitorów tego typu dostępnych na rynku, ma wysoką częstotliwość odświeżania 144 Hz oraz 8-milisekundowy czas reakcji. W specjalnej wersji Razer Edition oferuje także charakterystyczne efekty świetlne Chroma.

Wspomniany YOGA 900S (na zdjęciu poniżej) zachwalany jest jako "najcieńszy na świecie ultraprzenośny notebook konwertowalny". Dzięki konstrukcji z włókna węglowego ma on 12,8 mm grubości i waży tylko 999 g. Wyposażony jest w system Windows 10, umożliwia odtwarzanie wideo przez maksymalnie 10,5 godziny. Przypominający bransoletkę do zegarka zawias otwierany w zakresie 360 stopni umożliwia pracę na cztery różne sposoby.

Yoga 900S

LG - "obraz na szkle"

Firma LG zaprezentowała linię produktów LG SIGNATURE. Obejmuje ona telewizor LG SIGNATURE OLED, pralkę, lodówkę oraz oczyszczacz powietrza. Wspomniany telewizor opracowany został według koncepcji Picture-on-Glass – cienki ekran OLED o grubości zaledwie 2,57 mm przymocowano do przezroczystego szkła, które stanowi tylną pokrywę telewizora, i wyposażono w skierowaną w stronę widza listwę głośnikową. Wygląda to interesująco.

LG Signature

Panasonic i nowe gramofony

Firma Panasonic pokazała wiele produktów m.in. teleobiektyw zmiennoogniskowy LEICA DG VARIO-ELMAR 100–400 mm do aparatów LUMIX G, cyfrowe bezprzewodowe słuchawki stereofoniczne, nowe aparaty oraz... nowy standard gramofonów z napędem bezpośrednim. 

Winyle wracają do łask, więc może powiedzmy coś o tym gramofonie? Właściwie został on wprowadzony przez należącą do Panasonic markę Technics. Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie nagraniami na płytach winylowych. Chodzi o model Grand Class SL-1200GAE w limitowanej serii, wydanej z okazji 50-lecia firmy Technics, oraz model Grand Class SL- 1200G w nielimitowanej serii dla audiofilów.

Gramofon Technics

W konwencjonalnych gramofonach analogowych jakość dźwięku pogarszały drgania silnika i wahania prędkości obrotowej (tzw. zakleszczanie). Technics uważa jednak, że zakleszczanie można wyeliminować m.in. dzięki nowo skonstruowanemu silnikowi bez rdzenia ferromagnetycznego do napędu bezpośredniego. W nowym gramofonie Technics potencjalne drobne drgania silnika są usuwane przez bardzo precyzyjne czujniki ustawienia położenia kątowego, kierowane przez układ sterowany mikroprocesorem. 

Ponadto podwójna konstrukcja elementu wirującego redukuje obciążenie łożyska, a przy tym utrzymuje wysoki moment obrotowy i ogranicza drobne drgania podczas obrotów. Ramię gramofonu jest wykonane z lekkiego materiału (aluminium w przypadku modelu SL-1200G i magnezu w przypadku SL-1200GAE), ciągnionego na zimno w celu poprawy charakterystyki materiału i zwiększenia efektu tłumienia.

Samsung - "klasyczne" smartwatche 

Firma Samsung Electronics wprowadziła do oferty rynkowej dwie nowe edycje smartwatcha Gear S2 Classic - w kopertach 18 K Rose Gold i Platinum. Oferują one użytkownikom nowe możliwości dopasowania wyglądu urządzenia do swojego stylu, jednocześnie podkreślając elegancką konstrukcję zegarka i jego zaawansowane funkcje.

 Gear S2 Classic

Nowy Gear S2 Classic będzie obsługiwał technologię NFC z możliwością dostępu do platformy Samsung Pay, która będzie dostępna dla użytkowników Gear S2 na początku tego roku, najpierw w Stanach Zjednoczonych.

W celu zwiększenia możliwości personalizacji Samsung rozszerza linię pasków i tarcz dla Gear S2. Firma współpracuje z najwyższej klasy projektantami, takimi jak Colombo, w zakresie pasków do zegarków klasy premium. Z kolei na tarczach można znaleźć postacie z komiksów i kreskówek Fistaszki (Peanuts) czy grafikę zaprojektowaną przez takich twórców jak Keith Haring, Jean-Michael Basquiat, Jeremyville czy Burton Morris.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data