CDN hosting – nowa generacja hostingu na polskim rynku: Hostings.pl

19-08-2013, 10:03

Hostings.pl połączył funkcje dobrze znanych kont hostingowych wyposażonych w wygodny panel administracyjny z własną siecią serwerów CDN, ulokowanych w kilku województwach Polski.

Ta nowa generacja usług hostingowych CDN dostępna jest w Hostings.pl od lipca 2013 roku. To nowa jakość na polskim rynku, która po raz pierwszy uwalnia internautę od konieczności decydowania o parametrach technicznych kupowanego hostingu jak i konieczności jego upgrade'u w późniejszym czasie.

CDN Hostings.pl

Ale na tym nie koniec – istotną przewagą względem tradycyjnego hostingu jest fizyczna geolokalizacja jaką zapewnia usługa CDN hosting – wynikająca z jednoczesnej obecności serwisu internetowego w sieci serwerów CDN, zlokalizowanych w wielu województwach Polski.

CDN Hostings.pl

Mnogość serwerów CDN oraz ich lokalizacja w wielu punktach Polski podnosi komfort korzystania z serwisów internetowych skracając czas niezbędny na ich załadowanie, stając się lepszym podłożem, dla szeroko zakrojonych internetowych kampanii reklamowych.

dlaStudenta.pl – od niedawna korzystamy z nowego produkt jakim jest CDN hosting w Hostings.pl i wiążemy z nim duże nadzieje. dlaStudenta.pl jest ogólnopolskim serwisem informacyjno społecznościowym, masowo odwiedzanym przez młode i ambitne osoby. CDN hosting sprawił, iż wybrane przez nas serwisy oferowane w ramach portalu dlaStudenta.pl są wyświetlane szybko i bez efektu ciężkości.

To bardzo ważne w dobie nowoczesnej komunikacji – by była ona nie tylko dostępna ale i wygodna – zatem szybka. CDN Hosting zapewnia nam szybkość, serwisy są udostępniane z niespotykaną dotąd dynamiką, prędkością i niezawodnością – wynikającą z sumy pracy geolokalizowanych serwerów CDN, mówi Marek Wargocki – Prezes Zarządu Mind Media Sp. z o.o. - wydawcy portalu dlaStudenta.pl

Aby lepiej zrozumieć różnicę należy zauważyć, iż typowa usługa hostingowa świadczona jest z jednego miejsca - serwerowni ulokowanej w określonym miejscu. Ten pojedynczy punkt nie stanowi problemu, dopóki konto hostingowe działa oraz posiada wystarczające parametry techniczne (ram, procesor, dysk) do obsługi danej liczby wejść. W przeciwnym wypadku zaczyna być niedostępne - nawet jeśli posiada tzw. niewykorzystany transfer.

MaratonyPolskie.pl – Hostings.pl już w kwietniu zaproponował nam skorzystanie z nowej usługi - wówczas jeszcze o charakterze testowym. Portal MaratonyPolskie.pl jest liderem rynku w segmencie elektronicznych mediów biegowych. Miesięcznie notujemy średnio 370-460 tysięcy wizyt wg Gemius Traffic. Czas średni spędzany dziennie przez statystycznego czytelnika w portalu to 15 minut, co plasuje nas wysoko w rankingach lojalnościowych wydawnictw elektronicznych.

Z uwagi na zbudowane na przestrzeni lat zaufanie do Hostings.pl – podjąłem wyzwanie, umieszczając serwis Maratonypolskie.pl w sieci CDN hosting. Bez zbędnych zmian czy przeróbek w obrębie kodu serwisu, jego treści stały się wygodniejsze w użyciu a czas oczekiwania na załadowanie skrócił się o rząd wielkości. To niezwykłe– żeby w tak prosty sposób zyskać tak ogromną wygodę, mówi Michał Walczewski – właściciel portalu MaratonyPolskie.pl

W przypadku usługi CDN hosting oferowanej przez Hostings.pl – Internauta odwiedzając stronę WWW pracującą w tym systemie, kierowany jest do serwera CDN najbliższego względem jego lokalizacji. Z uwagi, iż serwerów jest wiele i znajdują się w wielu miejscach Polski nie występuje efekt nagłego czy też chwilowego przeciążenia spowodowanego pożądaną przecież - zwiększoną liczbą wejść. Wszystkie „wejścia” odwiedziny są „rozkładane” przez pryzmat wszystkich serwerów CDN.

Wielu użytkowników zadowoli również fakt, iż serwisy internetowe pracujące w oparciu o tę technologię są bardziej niezawodne – ta cecha bezpośrednio wynika z zalet wykorzystywania wielu serwerów CDN do obsługi jednego serwisu, a Niedostępność jednego z serwerów CDN nie powoduje ogólnej niedostępności całego serwisu.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag hosting cdn
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« strona główna  -  do góry ^
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.