CDN hosting – nowa generacja hostingu na polskim rynku: Hostings.pl

19-08-2013, 10:03

Hostings.pl połączył funkcje dobrze znanych kont hostingowych wyposażonych w wygodny panel administracyjny z własną siecią serwerów CDN, ulokowanych w kilku województwach Polski.

Ta nowa generacja usług hostingowych CDN dostępna jest w Hostings.pl od lipca 2013 roku. To nowa jakość na polskim rynku, która po raz pierwszy uwalnia internautę od konieczności decydowania o parametrach technicznych kupowanego hostingu jak i konieczności jego upgrade'u w późniejszym czasie.

CDN Hostings.pl

Ale na tym nie koniec – istotną przewagą względem tradycyjnego hostingu jest fizyczna geolokalizacja jaką zapewnia usługa CDN hosting – wynikająca z jednoczesnej obecności serwisu internetowego w sieci serwerów CDN, zlokalizowanych w wielu województwach Polski.

CDN Hostings.pl

Mnogość serwerów CDN oraz ich lokalizacja w wielu punktach Polski podnosi komfort korzystania z serwisów internetowych skracając czas niezbędny na ich załadowanie, stając się lepszym podłożem, dla szeroko zakrojonych internetowych kampanii reklamowych.

dlaStudenta.pl – od niedawna korzystamy z nowego produkt jakim jest CDN hosting w Hostings.pl i wiążemy z nim duże nadzieje. dlaStudenta.pl jest ogólnopolskim serwisem informacyjno społecznościowym, masowo odwiedzanym przez młode i ambitne osoby. CDN hosting sprawił, iż wybrane przez nas serwisy oferowane w ramach portalu dlaStudenta.pl są wyświetlane szybko i bez efektu ciężkości.

To bardzo ważne w dobie nowoczesnej komunikacji – by była ona nie tylko dostępna ale i wygodna – zatem szybka. CDN Hosting zapewnia nam szybkość, serwisy są udostępniane z niespotykaną dotąd dynamiką, prędkością i niezawodnością – wynikającą z sumy pracy geolokalizowanych serwerów CDN, mówi Marek Wargocki – Prezes Zarządu Mind Media Sp. z o.o. - wydawcy portalu dlaStudenta.pl

Aby lepiej zrozumieć różnicę należy zauważyć, iż typowa usługa hostingowa świadczona jest z jednego miejsca - serwerowni ulokowanej w określonym miejscu. Ten pojedynczy punkt nie stanowi problemu, dopóki konto hostingowe działa oraz posiada wystarczające parametry techniczne (ram, procesor, dysk) do obsługi danej liczby wejść. W przeciwnym wypadku zaczyna być niedostępne - nawet jeśli posiada tzw. niewykorzystany transfer.

MaratonyPolskie.pl – Hostings.pl już w kwietniu zaproponował nam skorzystanie z nowej usługi - wówczas jeszcze o charakterze testowym. Portal MaratonyPolskie.pl jest liderem rynku w segmencie elektronicznych mediów biegowych. Miesięcznie notujemy średnio 370-460 tysięcy wizyt wg Gemius Traffic. Czas średni spędzany dziennie przez statystycznego czytelnika w portalu to 15 minut, co plasuje nas wysoko w rankingach lojalnościowych wydawnictw elektronicznych.

Z uwagi na zbudowane na przestrzeni lat zaufanie do Hostings.pl – podjąłem wyzwanie, umieszczając serwis Maratonypolskie.pl w sieci CDN hosting. Bez zbędnych zmian czy przeróbek w obrębie kodu serwisu, jego treści stały się wygodniejsze w użyciu a czas oczekiwania na załadowanie skrócił się o rząd wielkości. To niezwykłe– żeby w tak prosty sposób zyskać tak ogromną wygodę, mówi Michał Walczewski – właściciel portalu MaratonyPolskie.pl

W przypadku usługi CDN hosting oferowanej przez Hostings.pl – Internauta odwiedzając stronę WWW pracującą w tym systemie, kierowany jest do serwera CDN najbliższego względem jego lokalizacji. Z uwagi, iż serwerów jest wiele i znajdują się w wielu miejscach Polski nie występuje efekt nagłego czy też chwilowego przeciążenia spowodowanego pożądaną przecież - zwiększoną liczbą wejść. Wszystkie „wejścia” odwiedziny są „rozkładane” przez pryzmat wszystkich serwerów CDN.

Wielu użytkowników zadowoli również fakt, iż serwisy internetowe pracujące w oparciu o tę technologię są bardziej niezawodne – ta cecha bezpośrednio wynika z zalet wykorzystywania wielu serwerów CDN do obsługi jednego serwisu, a Niedostępność jednego z serwerów CDN nie powoduje ogólnej niedostępności całego serwisu.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. pixabay

fot. Kaspersky
  
znajdź w serwisie

RSS  kalkulator OC mfind
pozycjonowanie


Aplikacja InPost Mobile

zabawki dla dzieci

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
« strona główna  -  do góry ^
Serwisy specjalne: