CD Projekt RED nie wyklucza Wiedźmina 2 na PS3

25-10-2011, 20:13

Twórcy gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów po premierze na Xboxa 360 nie wykluczają wydania gry na PlayStation 3.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W czerwcu br. CD Projekt RED zapowiedział wydanie komputerowego hitu Wiedźmina 2 na konsolę Xbox. Wówczas spekulowano o pojawieniu się gry również na PlayStation 3, choć oficjalnie nikt nie potrafił nic powiedzieć.

Jak jednak dowiedział się Dziennik Internautów, CD Projekt RED po premierze gry na Xboxa 360 jest w stanie wydać grę na kolejną platformę.

- Obecnie dla CD Projekt RED najważniejszym projektem jest wydanie Wiedźmina 2 na konsolę Xbox 360. Zależy nam, by edycja ta była maksymalnie dopracowana i wykorzystywała w pełni możliwości, jakie daje nam konsola Microsoftu – tłumaczy Junior PR Manager CD Projekt RED, Maciej Sosnowski. – Dopiero jakiś czas po premierze wersji Xboxowej ogłosimy kolejną premierę CD Projekt RED i nie można wykluczyć, że będzie ona dotyczyła PS3, ponieważ RED engine przystosowany jest do działania na wszystkich trzech najważniejszych platformach wydawniczych.

Czytaj też: Wiedźmin 2 pobije rekord - zarobi 150 mln zł

Sosnowski ucina spekulacje, jakoby wydanie gry na konsolę PS3 było uzależnione od wyników sprzedaży gry na urządzenia Microsoftu. Warunek, który musi zostać spełniony, jest jednak tajemnicą. Gra, po przełożeniu daty premiery, ma pojawić się w I kwartale 2012 roku.

Według kwietniowych danych firmy Sony na rynku jest ponad 50 mln konsol PlayStation 3. Biorąc pod uwagę ilość urządzeń i półroczne wyniki sprzedaży gry (ponad 950 tys. egzemplarzy) na PC, należy wierzyć, że CD Projekt RED nie pominie tego rynku, jak w przypadku pierwszej wersji Wiedźmina.

- Przeniesienie Wiedźmina 1 na konsole to stworzenie remake'a z wszystkimi tego konsekwencjami, czyli mniej więcej tworzenie gry od początku. To bardzo poważna decyzja. Remake'u takiego na pewno nie warto robić tylko na jedną platformę. Wydaje się też, że jeszcze trochę czasu powinno upłynąć, zanim warto będzie "remake'ować" Wiedźmina 1 – podsumowuje Sosnowski.


Źródło: DI24.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.