Cała Polska szuka zgubionych przedmiotów. Nowość - lokalizator notiOne

Antonina Grzelak 05-07-2017, 13:24

Społecznie można robić wszystko, w tym - instalując w telefonie odpowiednią aplikację - szukać zgubionych przedmiotów, a nawet lokalizować zapodziane dziecko czy psa. Taki pomysł można przekuć w działający biznes.

notiOne to polska firma, która opracowała lokalizator Bluetooth w formie praktycznego breloczka wraz z darmową aplikacją. Lokalizator ułatwia odnajdywanie tego, do czego został przymocowany - kluczyków samochodowych, roweru, motocykla, portfela i innych cennych przedmiotów, sprawdza się również przy lokalizowaniu dzieci, osób starszych i zwierząt.

Inne rozwiązanie

Wśród innych, podobnych rozwiązań działających w Polsce, opartych o technologię Bluetooth, notiOne wyróżnia się szerokim wsparciem aplikacji współpracujących z systemem. Obecnie z aplikacji wspierających notiOne korzysta ponad 1mln użytkowników, można więc odnaleźć zgubę nawet w odległych krańcach Polski.

  • notiOne, przymocowany np. do kluczyków, motocykla czy roweru, wysyła ciągły sygnał nadawczy;
  • sygnał odbierany jest automatycznie przez znajdujące się w pobliżu smartfony z zainstalowaną aplikacją notiOne oraz aplikacjami współpracującymi;
  • informacje o lokalizacji notiOn, automatycznie przesyłane są na telefon szukającego, który widzi na ekranie aplikacji, gdzie jest to, czego szuka.

Ciekawe zastosowania

Twórcy uzyskali tytuł Poznański Lider Przedsiębiorczości w kategorii Start - Up. Firmują też następujące programy z zakresu edukacji i bezpieczeństwa:

  • największy darmowy Ogólnopolski Projekt Edukacyjny: Podróże Misiołanków - skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (doceniony Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania oraz Prezydent Miasta Warszawy);
  • wideoblog: notiOne - Tosia Samosia - z filmami poradnikowymi dla rodziców (promowane m.in. przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czy Supernianię Dorotę Zawadzką);
  • Ogólnopolski Program: Bezpiecznie do Szkoły - wyposażenie dzieci samodzielnie pokonujących drogę do szkoły w lokalizator notiOne, dzięki czemu rodzice mogą sprawdzić, czy dziecko bezpiecznie dotarło do celu.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy