Bono i The Edge zainwestowali w Dropboksa

03-04-2012, 15:23

Wokalista oraz gitarzysta grupy U2 wsparli Dropboksa w drugiej rundzie finansowania, która przyniosła usłudze w ubiegłym roku 250 milionów dolarów - poinformował zespół witryny na Twitterze.

Zdaniem serwisu TechCrunch jest to pierwsza indywidualna inwestycja wokalisty. Jednocześnie stosunkowo rzadko zdarza się, by znane gwiazdy wspierały finansowo projekty na tak wczesnym etapie.

Czytaj także: Nowy Dropbox ze wsparciem dla Androida 4.0

Bono już teraz może się jednak pochwalić wieloma inwestycjami na rynku technologicznym. Muzyk jest współtwórcą Elevation Partners, które w ma na swoim koncie m.in. udziały w projektach takich, jak Palm, Forbes, Yelp czy Facebook. Dodatkowo fundusz inwestował w firmy przygotowujące gry.

Według nieoficjalnych doniesień sukcesy z ostatnich lat sprawiły, że w przyszłości powstać może kolejny fundusz, który na wspieranie innowacyjnych projektów będzie miał w swojej puli nawet miliard dolarów. Zdaniem serwisu TechCrunch ogłoszenie inwestycji w Dropboksa może sugerować, że w przyszłości Bono będzie angażował się w jeszcze mniejsze projekty.

Warto przypomnieć, że Dropbox odświeżył niedawno swój interfejs webowy, by tym samym zatrzymać odpływ użytkowników do konkurencyjnych usług. Już wkrótce własny dysk sieciowy uruchomi prawdopodobnie firma Google, co z pewnością utrudni dalszą ekspansję innym projektom tego typu.

Czytaj także: Wirtualny dysk od Google za kilka tygodni?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy