Bolid, dron i drukarka 3D zrobione przez szczecinian już w przyszły czwartek na Spotkaniu Netcamp

PATRONAT MEDIALNY 20-04-2015, 12:46

Fundacja Netcamp zaprasza w czwartek, 23 kwietnia, na drugie w tym roku inspirujące spotkanie IT w Szczecinie. Kreatywni prelegenci wprowadzą uczestników w świat „zrób to sam z elektroniką”, czyli tworzenia wszystkiego z niczego. Będzie mowa o tym, jak zbudować drona, drukarkę 3D, a nawet własny samochód!

Wielowirnikowce, zwane popularnie dronami, podbijają świat. Chcesz jednego? To masz trzy możliwości: kupić markowego, kupić z "Biedronki" lub poświęcić kilka weekendów i zbudować samemu. Tak o swoim projekcie opowiada Paweł Spychalski, który swoje wystąpienie wzbogaci jeszcze w informację o tym, jak to zrobić, aby nie zwariować i zmieścić się w budżecie.

Drugie wystąpienie dotyczyć będzie samodzielnej budowy samochodu wyścigowego. Jak się za to zabrać? Kto może pomóc? Czego unikać? Słów kilka o materiałach potrzebnych do wykonania, samym projekcie i technologicznym samozaparciu powie Mateusz Maciągowski z Akademii Morskiej. Jest on jednym z twórców wyścigowego bolidu zbudowanego we własnym garażu.

W tajniki drukarek 3D wprowadzać będzie mgr inż. Wojciech Sałabun z Wydziału Informatyki ZUT. Opowie on o budowie i zasadzie działania drukarek, a także zdradzi, jak wygląda tworzenie takiej maszyny od podstaw i ile to kosztuje.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja dostępna na stronie www.rejestracja.netcamp.pl. Podczas niej można stworzyć swój graficzny badge, dzięki któremu networking będzie łatwiejszy i przyjemniejszy. Spotkanie Netcamp odbędzie się w klubie Bahia (ul. Bohaterów Warszawy 33/34). Mecenasem Spotkań jest Miasto Szczecin.

Organizatorzy planują też transmisję online na naszym kanale YouTube, gdzie dostępne są również nagrania z poprzednich wydarzeń. Po prezentacjach zaplanowany jest networking, branżowe rozmowy przy piwie i afterparty. Aby ułatwić networking wśród uczestników i zobaczyć, kto się wybiera na Netcampa, warto również dołączyć do wydarzenia na Facebooku.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag patronat DItag Netcamp
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy