Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

BIK wprowadza mailowe ostrzeżenia przed wyłudzeniami

16-04-2024, 15:51

Od 15 kwietnia br. poszerzył się pakiet korzyści dla wszystkich przezornych osób, które chcą jeszcze lepiej chronić się przed oszustami. Każdy, kto ma aktywne Alerty BIK, od wczoraj otrzymuje dodatkowe powiadomienie mailowe, ostrzegające o aktualnych atakach ze strony cyberprzestępców. - Taka wiadomość, choć nie zawsze musi dotyczyć nas bezpośrednio, pomaga wzbudzić czujność o bezpieczeństwo własne, jak również naszych bliskich, znajomych, przyjaciół. Warto wiedzieć, by nie dać się oszukać i nie doświadczyć wyłudzenia kredytu na skradzione dane – mówi Andrzej Karpiński, Szef Bezpieczeństwa Grupy BIK.

ostrzeżenia BIK – dla większej ochrony przed wyłudzeniem

Wiedza i świadomość aktualnych zagrożeń, to warunek konieczny, by chronić swoją prywatność i strzec bezpieczeństwa finansowego.

Ostrzeżenia BIK to mailowe powiadomienia o różnych niebezpiecznych zjawiskach w cyberprzestrzeni, np. masowych wyciekach danych, metodach kradzieży danych i pieniędzy z wykorzystaniem manipulacji i innych socjotechnik, stosowanych przez oszustów. W Ostrzeżeniach dostaniemy również informację o podejrzanych firmach działających na rynku finansowym.

Wiedza o tych zdarzeniach wzmaga czujność, zwraca uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności.

Ponadto BIK będzie wysyłał użytkownikom usługi Alerty BIK praktyczne wskazówki, jak prawidłowo reagować i nie dać się oszukać w danej sytuacji.

Ostrzeżenia BIK to inicjatywa o charakterze edukacyjno-informacyjnym, która powstała z myślą o jeszcze lepszej ochronie konsumentów przed wyłudzeniami na ich skradzione dane. To konkretna porcja wiedzy o cyberzdarzeniach, niosących liczne zagrożenia, na które jest narażony każdy z nas. Treść maila z BIK w przystępny sposób objaśnia informacje z publicznie dostępnych źródeł, bieżącego monitoringu BIK o naruszeniach i zagrożeniach, w tym od podmiotów współpracujących, m.in. Zespołów Cyberbezpieczeństwa UKNF i serwisu Niebezpiecznik.pl - mówi Andrzej Karpiński, szef bezpieczeństwa Grupy BIK.

Powiadomienie z BIK, choć nie zawsze musi dotyczyć nas bezpośrednio, pomaga wzbudzić czujność o bezpieczeństwo własne, jak również naszych bliskich, znajomych, przyjaciół. Warto wiedzieć, aby uniknąć oszustwa i nie doświadczyć wyłudzenia kredytu na skradzione dane.

Ostrzeżenia BIK i trafią w pierwszej kolejności do osób, które już korzystają z Alertów BIK. Nowa usługa ma być wartością dodaną dla osób, które lubią mieć pod kontrolą swoje finanse.

Jak wynika z marcowego badania na zlecenie BIK, pt. Cyberbezpieczeństwo Polaków, nadal ponad 64% Polaków obawia się wyłudzeń na ich skradzione dane. To liczba, która niepokoi i powinna skłonić do działania. Nie możemy stać obojętnie, licząc na szczęście, które może nas zawieść w najmniej oczekiwanym momencie. Życie w przekonaniu, że nam nic złego się nie przytrafi – to iluzja, która może kosztować więcej niż stracone pieniądze.

Foto: Freepik


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *