Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Biedronka na razie bez płatności smartfonem. Czemu nie powinniśmy się martwić?

18-06-2013, 21:12

System płatności smartfonami w Biedronce miał ruszyć już w maju. Wygląda na to, że nie zobaczymy go również w najbliższej przyszłości.

Jak poinformował Dziennik Gazeta Prawna, bank BZ WBK wstrzymał pracę nad swoim systemem płatności mobilnych, który miał być wykorzystywany m.in. w dyskontach Biedronka. Choć sieć sklepów przyznała, że prowadziła rozmowy na ten temat z wieloma partnerami, wizja płacenia komórkami za zakupy jest coraz bardziej odległa.

Biedronka

fot. Artur Andrzej (public domain)

Smartfony jednak zbędne?

Warto zauważyć, że pomimo zaprzestania prac przez BZ WBK Biedronka może wciąż przygotowywać stosowne rozwiązania z innymi partnerami. W praktyce jednak wydaje się to coraz mniej prawdopodobne ze względu na zdecydowane ruchy operatorów kart płatniczych.

Opłaty intercharge za wykorzystywanie karty podczas zakupów zmuszają właścicieli sklepów do uiszczania niewielkiej prowizji od każdej transakcji. Biedronka, stawiając niskie ceny, na pierwszym miejscu miała więc w planach zaoferowanie klientom specjalnej aplikacji mobilnej, wolnej od tego typu kosztów (obecnie w sklepach Biedronka nie można płacić zwykłymi kartami).

Intercharge spada, pozostaje się cieszyć

Sonda
Korzystasz z kart płatniczych?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Operatorzy kart płatniczych są jednak świadomi rosnącej konkurencji, a więc sukcesywnie obniżają opłaty intercharge. Stawia to pod coraz większym znakiem zapytania opłacalność przygotowywania osobnych systemów do płacenia za zakupy, które dodatkowo nie są obecnie znane klientom.

Według DGP opłaty intercharge mają spadać również w przyszłym roku, co jest dobrą informacją nie tylko dla klientów Biedronki. Jeśli właściciele sklepów będą mogli płacić niższe prowizje, również ceny na półkach mogą być nieco bardziej przystępne.


Źródło: DGP, Forsal


« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031