Bezpłatne Wi-Fi w pociągach PKP Intercity już ruszyło

01-07-2014, 14:11

Dziś z Warszawy do Katowic i Bielska Białej pojechał pierwszy pociąg PKP Intercity z bezpłatnym dostępem do internetu.

Wakacje to taki okres, kiedy człowiek może być zmuszony do szukania dostępu do sieci w różnych miejscach. Dlatego co roku chętnie podpowiadamy, gdzie można ten dostęp znaleźć.

"Internetowe pociągi" i dworce

PKP Intercity już wcześniej zapowiadało, że dzięki współpracy z T-Mobile w czasie wakacji bezpłatne Wi-Fi pojawi się w pierwszych pociągach PKP Intercity. Docelowo współpraca przewoźnika z operatorem zakłada udostępnienie pasażerom internetu wraz z pakietem treści multimedialnych. W pierwszym etapie projektu 30 wagonów wyposażonych zostało w modemy, anteny zewnętrzne i wewnętrzne.

Właśnie dziś z Warszawy do Katowic i Bielska Białej pojechał pierwszy pociąg PKP Intercity (EIC Beskidy) z bezpłatnym dostępem do internetu. W lipcu usługa pojawi się w kolejnych pociągach (m.in. na trasach do Krakowa, Poznania i Trójmiasta).

Korzystanie z usługi jest proste – wystarczy własne urządzenie (np. telefon, laptop, tablet) i jedno kliknięcie łączące z dostępną siecią. T-Mobile obecnie zaznacza, że "w początkowym okresie użytkowania" Wi-Fi będzie bezpłatne. Decyzja o finalnym kształcie usługi zostanie podjęta pod koniec 2014 roku na bazie wyników testów technicznych.

Warto dodać, że na 60 dworcach kolejowych w kraju pasażerowie mogą korzystać z bezpłatnego internetu. Do końca roku liczba obiektów z tą usługą ma wzrosnąć do 120.

Sonda
W czasie wakacji często szukasz sieci w nietypowych miejscach?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Inne udogodnienia

PKP Intercity zapowiada też nieinternetowe udogodnienia, o których warto wspomnieć.

Latem z kolejnych zmodernizowanych dworców skorzystają pasażerowie w: Pszczynie, Rumii, Ełku, Piastowie, Lęborku, Brzegu Dolnym. Poza standardowymi punktami informacyjnymi oraz nowymi biurami dworców na największych stacjach będzie dyżurować ponad 150 mobilnych informatorów.

W czasie wakacji na tory ma wyruszyć około 1500 wagonów PKP Intercity, z czego ponad 500 będzie wyposażonych w klimatyzację. Po raz pierwszy przewoźnik będzie również dysponował nowoczesnymi lokomotywami spalinowymi, dzięki którym pasażerowie EIC Jantar na odcinku niezelektryfikowanym - pomiędzy Gdynią a Helem - będą mogli korzystać z klimatyzacji.


Źródło: PKP Intercity
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy