Bezpieczeństwo i prywatność w sieci na Spotkaniu Netcamp Security 23.06

PATRONAT MEDIALNY 21-06-2016, 16:01

Już w czwartek 23 czerwca Fundacja Netcamp zaprasza na kolejne inspirujące spotkanie IT w Szczecinie. Tym razem zaproszeni prelegenci opowiedzą o zagrożeniach bezpieczeństwa IT oraz jak chronić naszą prywatność.

Agenda wydarzenia:

1. Największe zagrożenia dla bezpieczeństwa w internecie w 2016 r. - Dariusz Łydziński, 4IT Security

Co zagrażało nam w 2016 roku? Jakie były najpopularniejsze ataki zarówno na komputery osobiste, korporacyjne, jak i państwowe? Jakie działania podejmują firmy i rząd, by się przed tymi atakami uchronić?

2. Świat bez kabli - czy rozwiązania bezprzewodowe są bezpieczne? - Remigiusz Ruszczyński, Global Logic

Wygoda, szybkość wdrożenia, niskie koszty – to zalety rozwiązań bezprzewodowych. Czy łączność bezprzewodowa może być jednak bezpieczna i dlaczego zgodnie z CIA nie może. Czego wolno legalnie słuchać, jak można słuchać i co można usłyszeć?

3. Jak zapewnić bezpieczeństwo w firmie i reagować na zagrożenia - Piotr Sudnik, NP2

Prelegent przedstawi filozofię zagrożeń, rolę otoczenia biznesowego i jego wpływ na poziom bezpieczeństwa firmy, sposoby zapewnienia bezpieczeństwa i przeciwdziałania zagrożeniom zdarzeniami losowymi. Zdradzi też techniki wywiadu/kontrwywiadu, które pozwalają zabezpieczyć się przed szpiegostwem przemysłowym i pozyskać informację o potencjalnych kontrahentach.

4. Teoria i praktyka bezpieczeństwa kart bezstykowych - Włodzimierz Chocianowicz, Bogusław Szostak - Asseco Data System

Czy korzystając z kart bezstykowych, możemy czuć się bezpieczni? Czy nasze pieniądze są w ten sposób bezpieczne? Postaramy się zademonstrować to bezpieczeństwo.

Spotkanie Netcamp odbędzie się w szczecińskim klubie Hormon Cafe (ul. Monte Cassino 6). Głównym partnerem wydarzenia jest Global Logic a mecenasem Miasto Szczecin. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja.

Organizatorzy planują też transmisję online na kanale YouTube, gdzie dostępne są również nagrania z poprzednich wydarzeń. Po prezentacjach organizatorzy zapraszają na branżowe rozmowy i afterparty. Aby ułatwić networking wśród uczestników i zobaczyć. kto się wybiera na spotkanie Netcamp, warto również dołączyć do wydarzenia na Facebooku.


Następny artykuł » zamknij

Digital Investigation

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag patronat DItag Netcamptag bezpieczeństwo
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031