BBM Music, czyli serwis muzyczny od RIM

29-08-2011, 13:31

Producent smartfonów BlackBerry udostępnił swoją usługę muzyczną, w której kolekcja nagrań dostępnych do odsłuchania zależy od liczby znajomych. Pomysł ciekawy, ale w wielki sukces można wątpić, bo premiera produktu jest jakby spóźniona.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Plotki o wprowadzeniu usługi muzycznej od RIM pojawiły się w ubiegłym miesiącu. W ubiegłym tygodniu RIM zapowiedziała, że rusza z zamkniętymi testami beta usługi, która nosi nazwę BBM Music. Tak jak się spodziewano, usługa jest powiązana z komunikatorem BlackBerry Messenger, a jej użytkownicy będą mogli słuchać muzyki z największych wytwórni.

Korzystanie z usługi BBM Music będzie wiązało się z opłatą w wysokości niecałych 5 dolarów. Użytkownicy będą mogli zbudować własną kolekcję nagrań do odsłuchania, składającą się z 50 piosenek. Każdego miesiąca będzie można odświeżyć tę kolekcję, wyrzucając z niej do 25 utworów.

>>> Czytaj: Android i iOS to w pełni porównywalne systemy

Co chyba najważniejsze, użytkownik BBM Music będzie mógł słuchać nie tylko piosenek ze swojej kolekcji, ale także utworów z kolekcji znajomych. Oznacza to, że każdy znajomy może powiększyć liczbę dostępnych do słuchania utworów o 50. Ponadto aplikacja BBM Music udostępni w formie linii czasu podgląd dodawanych piosenek, komentarzy i list odtwarzania.

Muzyki będzie można słuchać także w trybie offline, tzn. będzie można ją zapisać na smartfonie. Zamknięte testy beta BBM Music wystartowały w USA, UK i Kanadzie. Usługa ma być dostępna jeszcze w tym roku w 18 krajach (nie w Polsce).

Bardzo ciekawie wygląda połączenie usługi muzycznej z komunikatorem BlackBerry Messenger, z którego korzysta ok. 45 milionów użytkowników. Narzędzie to zdobywa popularność szczególnie poza USA, co można postrzegać jako szansę. Trzeba też przyznać, że firmie RIM udało się opracować usługę z mocnym akcentem społecznościowym.

BBM Music wydaje się mieć jedną wadę - pojawia się jakby zbyt późno. Chmurowe usługi muzyczne zaprezentowali lub wprowadzili tacy gracze, jak Google i Amazon. Ogromne zainteresowanie wzbudza iCloud od Apple'a. BBM Music musi się też liczyć z takimi konkurentami, jak Spotify czy Pandora. Innymi słowy - wprowadzanie tego typu usługi na rynek nie robi dzisiaj takiego wrażenia, jakie mogło robić na początku tego roku lub w zeszłym roku. Rewolucji chyba nie będzie, choć BBM Music może być świetnym dodatkiem dla tych, którzy lubią korzystać z urządzeń BlackBerry.

>>> Czytaj: RIM prezentuje nowe smartfony BlackBerry Curve


Źródło: RIM


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.