Ballmer: Windows 8 w 2012 r. i zapowiedź nowego Windows Phone

24-05-2011, 08:37

Szef Microsoftu oficjalnie potwierdził datę wydania "kolejnego Windowsa" określanego przez prasę jako "Windows 8". Potem Microsoft się z tego wycofał, ale to czyni sytuację tylko ciekawszą. Ponadto Ballmer zapowiedział wprowadzenie 500 nowych cech/funkcji do Windows Phone.

Steve Ballmer wystąpił wczoraj (23 maja) na konferencji Microsoft Developer Forum w Japonii. Transkrypcja jego wypowiedzi jest dostępna na stronie Microsoftu. Za szczególnie istotny można uznać poniższy fragment.

- Oczywiście ciężko pracujemy nad następną wersją Windowsa. PC-ety z Windows 7 sprzedały się w 350 mln sztuk w tym roku. Zrobiliśmy wiele w Windows 7, aby zwiększyć satysfakcję klientów (...) I teraz, kiedy oczekujemy na następne pokolenie systemów Windows, które pojawią się w przyszłym roku (...) powinniście się spodziewać, że usłyszycie wiele o Windows 8... - mówił Ballmer.

Chyba nie można mieć wątpliwości, że szef Microsoftu zapowiedział Windowsa 8 na przyszły rok. Jest to istotne, bo do tej pory przedstawiciele Microsoftu unikali mówienia o dacie wydania kolejnego Windowsa i nie określali go żadną nazwą. Mówiono już o wydaniu Windows 8 w 2012 r., ale informacja tylko przez moment znajdowała się na holenderskim blogu firmy i nie potwierdził jej ktoś taki, jak Steve Ballmer.

Co ciekawe, i teraz Microsoft robi wrażenie, jakby nic nie zostało ogłoszone. Do prasy firma rozesłała oświadczenie, w którym jest mowa o "nieprawidłowości" w wypowiedzi Ballmera. Według microsoftowego działu PR szef Microsoftu miał na myśli, że w przyszłym roku pojawi się... sprzęt nowej generacji (zob. TNW, Ballmer: ‘Next-Gen’ Windows systems coming in 2012).

>>> Czytaj: Microsoft sprzedał tylko 1,6 mln smartfonów w pierwszym kwartale 2011

Czytając wypowiedź Ballmera, trudno uwierzyć w pomyłkę, ale uznajmy, że data wydania Windowsa jest nadal niepewna. Poza tym w wypowiedzi szefa Microsoftu były jeszcze inne ciekawostki.

Mówiąc o Windows Phone 7, Ballmer przyznał, że system ten pojawił się na rynku o rok za późno, ale Microsoft się nie poddaje. Według Ballmera już dokonała się seria ważnych aktualizacji, a w przygotowaniu jest nowe wydanie, które powinno ukazać się w tym roku. Ballmer wspomniał o 500 nowych cechach/funkcjach w mobilnym systemie Microsoftu. Bardziej szczegółowe informacje powinniśmy poznać już dziś - Microsoft ujawni je w trakcie konferencji w Nowym Jorku.

Ponadto serwis All Things Digital ogłosił, że Steven Sinofsky z Microsoftu weźmie udział w konferencji D: All Things Digital. Niektórzy komentatorzy spodziewają się, że wówczas nastąpi prezentacja Windowsa 8, który ma działać także na urządzeniach z procesorami ARM.

Tajemniczość przedstawicieli Microsoftu jest zrozumiała. Windows Vista prawdopodobnie nauczył ich, że lepiej nie rozgłaszać wielkich nowin zanim nie pokaże się naprawdę udanego produktu. Dzięki Windows Vista Steve Ballmer mógł się także przekonać, jak szkodliwe jest zbytnie zwlekanie z wydaniem kolejnej wersji systemu operacyjnego. Rok 2012 wydaje się rozsądną datą.

>>> Czytaj: Intel mylił się co do Windows 8?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031