(akt.) Awarie: Abonenci Orange - bez odbioru

21-12-2010, 21:03

We wtorkowy wieczór sieć Orange przechodzi jedną z najpoważniejszych awarii. Użytkownicy nie mogą dzwonić, SMS-ować i korzystać z serwisu Orange.pl.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Sonda
Zanotowałeś/łaś problemy z siecią Orange?
  • tak
  • nie
  • nie wiem
  • nie jestem abonentem sieci Orange
wyniki  komentarze

Abonenci zgłaszają problemy zarówno podczas prób połączeń telefonicznych, jak i wysyłania SMS-ów. Awaria dotyczy już większości polskich miast.

Przestała także działać strona Orange.pl, na której użytkownicy mogliby otrzymać jakiekolwiek informacje o problemie, a próbą dostania się do serwisu prawdopodobnie zafundowali serwerom sieci Orange atak DDoS.

>> Czytaj też: Awaria w sieci Plus zażegnana

Jedna z największych awarii dotknęła sieć Orange
fot. - Jedna z największych awarii dotknęła sieć Orange
Śnieg i mróz atakują nie tylko środki komunikacji, ale także sieci komórkowe, bo jak tłumaczy rzecznik Grupy TP, Wojciech Jabczyński, „prawdopodobnie przyczyną problemu są złe warunki atmosferyczne”. Orange informuje na Facebooku o tym, że wykonywanie połączeń do sieci Orange jest możliwe, a awaria dotyczy wyłącznie połączeń wychodzących. Dokładne przyczyny problemu nie są jeszcze znane.

Jeszcze dziś awaria powinna zostać usunięta. Niestety nie jesteśmy w stanie podać dokładnej godziny - zapewnia przedstawiciel Orange.

Redakcja Dziennika Internautów próbuje ustalić, co się dzieje z jednym z największych operatorów sieci komórkowej w Polsce i czy podobne awarie grożą także innym operatorom.

Aktualizacja

Zdaniem Wojciecha Jabczyńskiego krótko po godzinie 21 przywrócono 95% ruchu. Nadal jednak istnieje problem z wysyłaniem SMS-ów w przypadku klientów pre-paid. Około pół godziny później zaczęła działać strona www.orange.pl.

Tego samego dnia przed godziną 22 rzecznik Grupy TP informuje, że awaria została zażegnana.


Źródło: DI24.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag orange.pltag Orangetag DDoStag awariatag atak zimy
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.