Audi e-bike: rower z hybrydowym napędem, komputerem i Wi-Fi (wideo)

21-05-2012, 14:37

Firma Audi pokazała futurystyczny e-rower, który wspomaga rowerzystę silnikiem elektrycznym, może być sterowany balansowaniem ciała, posiada własną sieć WLAN i może łączyć się ze smartfonem. Wydaje się, że internauta nie może więcej wymagać od roweru.

Firma Audi zaprezentowała swoje pojazdy koncepcyjne na imprezie 2012 Wörthersee Tour. Upakowanie nowych technologii w autach nikogo już nie dziwi, ale redaktorom Dziennika Internautów szczególnie spodobała się koncepcja e-roweru.

Rower ma ramę z włókien węglowych. Może być napędzany wyłącznie siłą mięśni, wyłącznie silnikiem elektrycznym lub dzięki mięśniom wspomaganym silnikiem. Przy tej ostatniej opcji rower może osiągać prędkość do 80 km/h.

Czytaj: Telefon naładujesz, jadąc rowerem

E-rower ma udostępniać różne tryby jazdy. Oprócz jazdy tradycyjnej, wspomaganej silnikiem oraz  jazdy wyłącznie na silniku (poprzez regulowanie prędkości pokrętłem), rower ma udostępniać tryb jazdy na tylnym kole, który uzależnia ilość przekazywanej do niego mocy od nachylenia rowerzysty. Ponadto rower ma tryb treningowy pozwalający na równe pedałowanie po nierównym terenie lub przy wietrze (silnik wyrównuje jazdę).

E-bike posiada oczywiście komputer pokładowy, który może zapisać sekwencje tricków, sterować oświetleniem, mierzyć czas itd. Można połączyć się z tym komputerem za pomocą smartfona (antena wbudowana jest w linkę hamulcową), a to daje serię możliwości - sterowanie immobilizerem, przekazywanie trenerowi informacji o postępach, łączenie się z innymi rowerzystami, publikowanie informacji o miejscu przebywania na Facebooku...

Świetny gadżet, choć na takim rowerze nie da się tak po prostu uciec od XXI-wiecznej codzienności.

Poniżej film prezentujący e-bike'a:

Czytaj: WyjdzNaRower - dla maniaków jednośladów


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag rowerytag rowertag pojazdytag motoryzacjatag gadżetytag e-biketag Audi
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031