Apple vs. Samsung: Sąd odrzuca oba pozwy

04-03-2012, 09:22

Remisem zakończyła się walka o jedno z rozwiązań stosowanych w smartfonach obu firm. Sąd w Mannheim odrzucił pozwy Samsunga i Apple'a jako bezzasadne.

Niemcy są jedną z aren patentowej wojny między Apple'em a Samsungiem Electronics. Obie firmy zarzucają sobie wzajemnie kopiowanie rozwiązań w swych smartfonach oraz tabletach. Niekorzystne wyroki zapadają jednak częściej w przypadku koreańskiego producenta. Chodzi jednak głównie o oddalanie jego twierdzeń o naruszenia patentów przez amerykańskiego konkurenta.

Czytaj więcej: Apple wznawia sprzedaż w Niemczech

Sąd w niemieckim Mannheim wydał tymczasem kolejną decyzję w dwóch sprawach - jednej z powództwa Apple'a i drugiej wniesionej przez Samsunga Electronics. Dotyczyły one jednak de facto tego samego - rozwiązania "slide to unlock", czyli odblokowywania urządzeń poprzez przesunięcie palcem po ekranie we wskazanym miejscu.

Wymiar sprawiedliwości odrzucił wnioski obu firm, uznając je za bezzasadne. Rzecznik prasowy Apple'a w rozmowie z z BBC nie skomentował decyzji, przypomniał jednak stanowisko firmy, zgodnie z którym Samsung Electronics dopuszcza się rażącego kopiowania rozwiązań. Przedstawiciel koreańskiej firmy wyraził z kolei rozczarowanie postanowieniem sądu i zapowiedział apelację.

Sprawa ta, a także kolejne, będą miały na pewno ciąg dalszy. Prawnicy obu firm będą mieli ręce pełne roboty.


Źródło: BBC News
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930