Apple TV rusza w ślady Xboksa. Czy to jest wielka wizja Cooka?

03-07-2013, 14:13

Apple TV może oferować dostęp do kablowych usług telewizyjnych na podobnej zasadzie jak Xbox. Pytanie tylko, czy to jest ta "wielka wizja" Tima Cooka, która ma rozruszać telewizyjne usługi Apple?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Firma Apple od dawna sprzedaje odtwarzacz Apple TV, ale jej przedstawiciele zawsze mówili, że to tylko eksperyment, takie firmowe hobby. Były też plotki o telewizorze od Apple, ale trudno było traktować je poważnie.

Zmianę podejścia Apple do usług telewizyjnych ogłosił obecny szef firmy Tim Cook. W czasie konferencji D11 stwierdził, że firma ma "wielką wizję" w tym obszarze, ale na obecnym etapie nie chce jej ujawniać. Przyznacie, że brzmi to nieco poważniej niż "eksperyment" lub "hobby".

Apple TV będzie jak Xbox?

Dziś Bloomberg poinformował, że wie od własnych źródeł, iż firma Apple prowadzi rozmowy z Time Warner Cable (TWC) w sprawie odbierania usług kablowych przez urządzenie Apple TV. Ponadto firma Apple zatrudniła Pete'a Distada, wcześniej pracownika Hulu, który może pomóc firmie Apple w negocjacjach z dostawcami mediów i usług kablowych (zob. Bloomberg, Apple Said to Near Time Warner Cable Deal for TV Programs).

zdjęcie

Jeśli Apple rzeczywiście negocjuje z TWC to najprawdopodobniej chce osiągnąć podobne porozumienie, jakie Microsoft już teraz ma z dostawcami usług telewizyjnych. Chodzi o to, aby posiadacze Apple TV mogli używać tego urządzenia do odbierania usług, które wcześniej wykupili od dostawców telewizji kablowej. W takim modelu Apple nie jest sprzedawcą usług telewizyjnych, ale dzięki temu nie konkuruje z kablówkami, jednocześnie dając nabywcom swoich urządzeń więcej możliwości odbioru telewizji.

W tym miejscu warto przypomnieć, że od niedawna Microsoft ma porozumienie z TWC, dzięki czemu klienci tego operatora mogą używać Xboksa, aby oglądać 300 kanałów telewizyjnych.

Sonda
Czy firmie Apple uda się wreszcie zrewolucjonizować telewizję?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Gracze IT vs. rynek TV

Pomysł Apple na usługi telewizyjne nie wydaje się szczególnie pionierski i to może rozczarowywać. Nie oznacza to jednak, że pomysł jest zły. Rynek usług telewizyjnych rozwijał się niezależnie od rynku IT. Apple, Google czy Microsoft nie mogą go zdobyć ot tak, wydając nowe oprogramowanie czy urządzenie. Trzeba się dogadać z obecnymi na rynku dostawcami.

Poza tym nie można wykluczyć, że jest to tylko część planów Apple. Firma może rozwijać urządzenie Apple TV poprzez głębsze integrowanie go ze smartfonami i tabletami albo rozwijając rynek aplikacji dla tego urządzenia. Niewykluczone, że osiągnięcie tych celów byłoby łatwiejsze niż negocjacje z dostawcami treści.

Czytaj: Apple będzie cool, a Google Glass się nie przyjmie, uważa Tim Cook - wideoSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.