Apple również pracuje nad rozpoznawaniem mowy

16-05-2011, 12:33

Do tej pory największymi sukcesami w tej kwestii mogło się pochwalić Google.

Google już od wielu lat pracuje nad idealnym systemem rozpoznawania mowy, a dzięki bardzo dużej liczbie próbek głosu usługi wyszukiwarkowego giganta coraz lepiej wywiązują się z tego zadania.

>>Czytaj także: Nvidia zawiedziona sprzedażą tabletów z Androidem

Sonda
Apple opracuje skuteczny system rozpoznawania mowy?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Niedawno Apple opatentowało ciekawe rozwiązanie, które ma umożliwić zamianę głosu na tekst, podczas niesprzyjających warunków rozmowy. W przypadku gdy nasz rozmówca będzie się znajdował na przykład w głośnym otoczeniu, wszystko, co do niego powiemy, wyświetli się na jego urządzeniu również jako tekst.

Identycznie całość ma działać także w drugą stronę, choć nie trudno wyobrazić sobie również inne zastosowania tego typu technologii. Co ciekawe, gdy z kolei my będziemy się znajdowali w pomieszczeniu, gdzie musimy zachować ciszę, możliwe ma być wpisanie tekstowej wiadomości, która zostanie przekazana rozmówcy w formie głosowej.

Patent Apple
fot. - Patent Apple
Ostatecznie patent zakłada również, że obie strony mówią do urządzenia, a odczytują z ekranu wyłącznie tekst. Aby jednak całość działała sprawnie, niezbędny będzie bardzo dobry system rozpoznawania mowy, który niełatwo opracować. O tym, jakie problemy na swojej drodze napotkało w przypadku podobnych usług Google, można przeczytać w tekście pt. Google coraz bliżej opracowania idealnego systemu rozpoznawania mowy.

>>Czytaj także: Sony PSN powróci do Japonii dopiero po testach


Źródło: Patently Apple
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy