Apple przejmie producenta słuchawek za 3,2 mld dolarów?

09-05-2014, 08:49

Apple wyda 3,2 mld dolarów na przejęcie? To niezwykła nowina, a chodzi o przejęcie firmy znanej głównie z produkcji słuchawek.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wczoraj Financial Times poinformował, że firma Apple jest w trakcie rozmów dotyczących przejęcia firmy Beats Electronics za 3,2 mld dolarów. 

Beats Electronics - nie tylko słuchawki

Beats jest amerykańskim producentem rozwiązań do słuchania muzyki. Jego najbardziej rozpoznawalnym produktem są słuchawki Beats by Dr. Dre, które były reklamowane jako produkt umożliwiający lepsze słyszenie muzyki, a szczególnie niskich brzmień, co miało być szczególnie korzystne przy słuchaniu hip-hopu i muzyki pop.

Inne produkty firmy to oprogramowanie BeatsAudio, stosowane w urządzeniach HP oraz niektórych samochodach. Ponadto Beats Electronics od roku 2012 jest właścicielem usługi streamingowej - Beats Music.

Z ustaleń Financial Timesa wynika, że Apple może przejąć zarówno usługę streamingową, jak i marki związane ze słuchawkami i rozwiązaniami do aut (zob. Apple in talks for $3.2bn Beats deal).

zdjęcie
Słuchawki wpięte do jabłka - fot. Shutterstock.com

Nowy doradca Cooka?

Dodatkowe informacje na ten temat podaje New York Post. Według jego źródeł szef Beats Electronics Jimmy Iovine ma zostać specjalnym doradcą Tima Cooka w kwestiach związanych z przemysłem kreatywnym. Należy tu dodać, że Iovine ma doświadczenia także jako producent nagrań i filmów (zob. ‘Beats’ boss Jimmy Iovine is in talks to join Apple).

Możliwe cele przejęcia

Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, dlaczego biznesy Apple i Beats dobrze się łączą. Firma Apple sprzedaje smartfony i muzykę. Z kolei Beats potrafi nakłonić ludzi do wydawania pieniędzy na mniejsze gadżety i oczywiście posiada usługę streamingową. Teraz to właśnie streaming jest na topie, a przychody z kupowania pojedynczych plików przestają rosnąć tak jak kiedyś. Z tego powodu niektórzy komentatorzy mówią, że właśnie Beats Music było podstawowym celem przejęcia.

Z drugiej strony nie należy zapominać o doświadczeniach Beats z produkcją i promocją mniejszych gadżetów. Możliwe, że doświadczenia tej firmy będą wykorzystane przy tworzeniu np. inteligentnego zegarka Apple. Ponadto Apple może wypuścić własne produkty o charakterze bardziej audiofilskim.

Sonda
Czy Apple powina przejąć Beats?
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Należy w tym miejscu dodać, że w ostatnim czasie nasila się zainteresowanie konsumentów muzyką o wyższej jakości brzmienia. Wciąż rośnie sprzedaż płyt winylowych. Prasa donosi, że największy amerykański zakład oferujący tłoczenie winyli będzie się rozrastał. W ostatnim czasie dużo szumu wywołał też odtwarzacz Pono - toporny jak na dzisiejsze standardy, ale umożliwiający słuchanie muzyki w lepszej jakości.

Oczywiście należy pamiętać, że to wszystko pogłoski. Oficjalnie Apple i Beats niczego nie komentują. Dopiero w przyszłości przekonamy się, czy faktycznie dojdzie do przejęcia.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.