Apple Pay w Polsce, w pierwszych 8 bankach

19-06-2018, 14:02

Ruszyli! Klienci 8 polskich banków mogą już płacić w sposób "prosty, szybki, bezpieczny i chroniący prywatność użytkownika". Mowa o premierze Apple Pay w naszym kraju.

Kiedy Tim Cook ogłosił, że Apple Pay - płatności za pośrednictwem iPhone'a lub Apple Watcha z wykorzystaniem kart prywatnych, firmowych i debetowych wprowadzonych do aplikacji Wallet - pojawi się m.in. w Polsce, rozpoczęły się spekulacje, kiedy i gdzie będzie dostępna ta forma płatności.

Dziś - 19 czerwca 2018 r. - stało się jasne, że usługa wystartowała w ośmiu bankach (BGŻ BNP Paribas, Bank Zachodni WBK, Alior Bank, Raiffeisen Polbank, Nest Bank, mBank, Bank Pekao i Getin Bank), a najwcześniej włączył ją mBank. Ci lepiej poinformowani wiedzieli o tym już od wczoraj, ponieważ w przeddzień startu usługi wyciekł do sieci jej regulamin.

Usługa Apple Pay pozwala na dokonywanie transakcji bez limitu (w niektórych innych krajach taki limit istnieje). Transakcja odbywa się poprzez przyłożenie telefonu lub zegarka do terminalu płatniczego, a weryfikacja jest biometryczna (odcisk palca, czyli Touch ID lub system rozpoznawania twarzy).

Jak popularna będzie ta usługa? mBank podaje, że co trzeci użytkownik aplikacji mobilnej płaci telefonem. "Apple'owcy" wciąż pozostają w Polsce w mniejszości, ale za to są bardzo otwarci na tego typu nowinki technologiczne. Kolejne banki mają uruchomić usługę we wrześniu.

Zobacz, co piszą na ten temat inni:

Niebezpiecznik o tym dlaczego Apple Pay jest lepsze od kart zbliżeniowych,

Apple w oficjalnym komunikacie,

mBank w oficjalnym komunikacie,

MyApple o pierwszych wrażeniach,

ThinkApple o pierwszych wrażeniach, także czytelników,

Money.pl


Następny artykuł » zamknij

Jak kibicują Polacy?

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930