Apple i Google największymi zagrożeniami dla Microsoftu

16-08-2011, 10:42

Firma z Redmond, jak co roku, zaprezentowała raport, w którym przedstawiła listę szans oraz zagrożeń, jakie mogą pojawić się na jej drodze.

Microsoft może już niedługo oficjalnie zaprezentować swoją nową mobilną platformę, z którą olbrzymie nadzieje wiąże również Nokia. Firma przed amerykańską komisją papierów wartościowych i giełd zdradziła, jakim częściom rynku poświęci największą uwagę.

>>Czytaj także: Multidotykowa Touch Mouse trafia do sprzedaży

Sonda
Czy spotkałeś się z reklamą wykorzystującą Audience Targeting?
  • tak
  • nie
  • nie wiem
wyniki  komentarze

Najwięcej ma się dziać w sektorze mobilnym, który jednocześnie ma zredukować zapotrzebowanie na standardowe pecety. Microsoft przyznał również, że prawdziwa walka o użytkowników odbywać się będzie w oknie przeglądarki, która pozwoli na wywoływanie całej gamy różnego rodzaju aplikacji.

Jako największą konkurencję Microsoft wskazuje Apple'a oraz Google'a. Działają one na zróżnicowanych rynkach, z których niemal każdy leży w polu zainteresowania Redmond. Korporacja Steve'a Jobsa może znacznie utrudnić popularyzację Windows Phone'a, natomiast wyszukiwarkowy gigant nie zamierza patrzyć bezczynnie na tworzenie aplikacji przeglądarkowych przez Microsoft.

Gigant z Redmond nie wspomina tym razem o Linuksie jako bezpośrednim zagrożeniu, a przynajmniej jeśli chodzi o komputery desktopowe. Systemy bazujące na otwartoźródłowym jądrze chętnie tworzy jednak Google, któremu Microsoft poświęca wiele uwagi w swoim raporcie.

Bardzo możliwe, że firma założona przez Gatesa, w przyszłości zaprezentuje także więcej własnych urządzeń. Obecnie korporacja dobrze radzi sobie ze sprzedażą konsol Xbox 360 czy urządzeń Kinect, ale także klawiatur i myszy.

>>Czytaj także: Wyciekła finalna wersja Windows Phone 7 Mango


Źródło: ZDNet
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy