Aparat fotograficzny dla niewidomych - zbiórka społecznościowa na ukończenie prototypu

28-09-2019, 17:58

Startup Robot Manufacture uruchamia zbiórkę społecznościową na ukończenie prototypu aparatu fotograficznego dla osób niewidomych. Samodzielne dokończenie prac przekracza możliwości finansowe pomysłodawcy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Blindtouch to rodzaj tabletu, na którym zdjęcia i grafiki przedstawiane są za pomocą trójwymiarowej matrycy wysuwanych pinów. Takie urządzenie mogłoby nie tylko wyświetlać zdjęcia i mapy, pomóc w nauce i orientacji w przestrzeni, ale także współpracować z ekranem komputera, pokazując jego zawartość.  Dodatkowo Blindtouch może służyć jako czytnik e-booków w alfabecie Braille’a.

Twórcy starali się o pomoc finansową m.in. z dotacji Komisji Europejskiej. Projekt przeszedł pomyślnie weryfikację, jednak ze względu na wyczerpanie się środków w programie dofinansowania nie udało się uzyskać. W związku z tym właśnie rozpoczęła się zbiórka crowdfundingowa.

W tej chwili trwają prace nad kolejną wersją prototypu. Jak mówi pomysłodawca Piotr Cybulski, ze spotkań z osobami niewidomymi wynika, że Blindtouch to potrzebne urządzenie. Projekt zdobył też certyfikat „Seal of Excellence” dla najlepszych pomysłów w Unii Europejskiej. Potwierdza on wysoką jakość przedsięwzięcia i poleca go do finansowania z innych źródeł.

Zobacz więcej na stronie zbiórki na ukończenie prototypu aparatu fotograficznego dla niewidomych.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.