Antypiraci rekrutują studentów

30-03-2010, 12:56

Kim są ludzie monitorujący piratów? Mogą to być studenci, o czym przekonał się serwis TorrentFreak, który dotarł do oferty pracy od Warner Bros Entertainment UK. Wygląda na to, że wytwórnia uznała studentów za dobrze obeznanych w "pirackim świecie" i liczy na to, iż będą oni jej pomagać w walce z naruszeniami praw autorskich.

Do oferty pracy z biura karier na Uniwersytecie Manchesterskim dotarł TorrentFreak i opisał ją w tekście pt. Warner Bros. Recruits Students to Spy on Pirates.

Z ogłoszenia wynika, że Warner Bros poszukuje studentów kierunków związanych z komputerami. Oferuje im pracę w Londynie za 17,5 tys. funtów rocznie. Od kandydatów do pracy wymaga się znajomości rozwiązań P2P, IRC, FTP, forów dyskusyjnych i usenetu. Wymagane jest także doświadczenie w posługiwaniu się Javą lub JSP. Mile widziana jest znajomość Perla, PHP lub Pythona.

>>> Czytaj: Posiadacze praw autorskich zarabiają krocie na P2P

Najciekawszy jest jednak opis stanowiska pracy, który obejmuje - monitorowanie forów dyskusyjnych i kanałów IRC pod kątem materiałów pirackich od WB i NBC; zbieranie informacji o pirackich stronach, działaniach i grupach; skanowanie linków do materiałów pirackich i używanie narzędzi do wysyłania żądań usunięcia materiałów; utrzymywanie i rozwijanie botów skanujących linki; przygotowanie do wysłania zawiadomień o naruszeniach i in.

Zainteresowani pracą studenci muszą się spieszyć, bo kandydaturę należy zgłosić do 31 marca. TorrentFreak zachęca ich do nadsyłania swoich propozycji, a po zdobyciu pracy do informowania o tym, jak wyglądają działania antypirackie "od kuchni".

Zdaniem internautów komentujących ofertę w TorrentFreak. Studenci kierunków związanych z komputerami są w stanie w Londynie znaleźć lepiej płatną pracę. Niektórzy zwracają też uwagę na to, że do pracy zgłoszą się byli lub nawet aktywni piraci, bo przecież to oni znają zagadnienie najlepiej. Wygląda jednak na to, że Warner nie widzi w tym nic złego i jest gotów inwestować 17,5 tys. funtów rocznie w osobę wykrywającą piratów.

>>> Czytaj: Sztab Antypiracki: Piractwo akceptowane na forach


Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930