Anonymous zablokowali stronę greckiego rządu

13-02-2012, 12:58

Internauci protestowali pod koniec ubiegłego tygodnia przeciwko nowemu programowi oszczędności, przyjętemu przez grecki rząd. Wiele rządowych witryn było w tym czasie niedostępnych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Grupa Anonymous przyznała się do zablokowania strony m.in. greckiego premiera, policji, ministerstwa finansów, a także witryny należącej do największej telewizji w kraju.

Czytaj także: Użytkownicy serwisu MegaUpload chcą pozwać FBI

Grecja w ubiegłym tygodniu ogarnięta była protestami w związku z przyjęciem nowego planu oszczędnościowego, którego wymagała od kraju Unia Europejska oraz Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Według zapewnień polityków ma to przybliżyć państwo do otrzymania wsparcia przekraczającego 130 miliardów euro.

Jak poinformował serwis TheNextWeb, problemy z działaniem miały również witryny należące do największych greckich banków, a także partii politycznych. Rząd cały czas poszukuje dodatkowych pieniędzy, nierzadko sięgając po nie do portfeli Greków. Tylko w tym roku stojące na krawędzi bankructwa państwo musi zapewnić, że zaoszczędzi dodatkowe 300 milionów euro.

W ubiegłym tygodniu Anonymous przyłączyli się również do protestów przeciwko syryjskiemu rządowi. Do sieci wyciekły m.in. hasła doradców prezydenta Bashara al-Assada, które okazały się nadzwyczaj łatwe do odgadnięcia. Wiele z nich było ciągiem "12345", natomiast duża część pozostałych stanowiła proste złożenia, jak "iloveyou", "123vivasyria", "system" czy "testing".

Czytaj także: Anonymous atakują meksykańskie witrynySprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.