Anonymous włamali się do firmy współpracującej z rządem USA

30-07-2011, 10:07

Znana grupa po raz kolejny o sobie przypomina. Pod koniec tygodnia Anonymous poinformowali o kolejnym włamaniu oraz udostępnili nowe dokumenty.

Anonymous w ostatnim czasie zainicjowali kilka "operacji", które niezwiązane były z włamywaniem się na strony internetowe. Grupa po raz kolejny pokazała jednak, że nie zamierza rezygnować prezentowanych wcześniej metod działań.

>>Czytaj także: Anonymous chcą ośmieszyć włoskiego terrorystę

Sonda
Anonymous zakończą wkrótce swoją działalność?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na swoim kanale w serwisie Twitter Anonymous poinformowali o włamaniu do firmy Mantech współpracującej z amerykańskim rządem. Na dowód hakerzy przedstawili korespondencję pracowników korporacji z jej kontrahentem. Mantech odmówiło komentarza na temat włamań.

Niedawno Anonymous zachęcali do bojkotu usługi PayPal, która zdaniem grupy wciąż blokuje środki pieniężne wysłane na rzecz Wikileaks. Zainicjowali także akcję UnManifest, która ma na celu ośmieszyć manifest opublikowany przez norweskiego terrorystę.

Po tym jak władze ostro skrytykowały działania Anonymous, FBI oraz włoskiej policji udało się zatrzymać kilkanaście osób, podejrzanych o liczne włamania. To jednak nie ostudziło zapału grupy, która w odwecie przeprowadziła skuteczne ataki na systemy informatyczne m.in. włoskiej jednostki policji zajmującej się walką z cyfrowymi zagrożeniami.

>>Czytaj także: Hakerzy zaatakowali niemiecką policję


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy