Anonymous grozili ujawnieniem danych członków kartelu (wideo)

31-10-2011, 16:52

Gang narkotykowy porwał jednego z internetowych aktywistów, którego koledzy grozili ujawnieniem informacji dotyczących członków kartelu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Fabuła niczym z filmu akcji to nowy rozdział w historii Anonymous, którzy do tej pory skupiali się na atakach DDoS. Ostatnie tygodnie pokazują, że ujawnianie poufnych informacji może zaboleć potencjalne ofiary znacznie bardziej niż włamanie do internetowej witryny.

Czytaj także: Anonymous chcą zniszczyć Fox News

Członek Anonymous miał zostać porwany podczas protestu ulicznego przez jeden z meksykańskich karteli narkotykowych. Internetowi aktywiści wcześniej zapowiadali, że udostępnią w sieci informacje na temat członków gangu, ale także skorumpowanych policjantów, a nawet taksówkarzy wspierających przestępców.

Zapowiedź ujawnienia informacji, jak zwykle, pojawiła się w materiale wideo przesłanym do serwisu YouTube. Popełniliście dużą pomyłkę, zabierając go nam. Uwolnijcie go - żąda jeden z członków Anonymous w kolejnym nagraniu. Internetowi aktywiści zapewnili również, że mają informacje dotyczące aktualnej lokalizacji porwanego.

Do konfrontacji, która mogłaby się przerodzić w jeszcze groźniejszą sytuację, najprawdopodobniej jednak nie dojdzie. Anonymous "żądając uwolnienia" jednego ze swoich członków zapowiedzieli jednocześnie, że nie zdecydują się na publikację danych. Według prywatnej agencji wywiadu Stratfor udostępnienie informacji na temat kartelu mogłoby prowadzić do licznych odwetów na niewinnych blogerach czy innych osobach popierających Anonymous.

Tylko w październiku Anonymous udostępnili w sieci również informacje dotyczące policjantów, a nawet użytkowników forum, gdzie wymieniano się dziecięcą pornografią.

Czytaj także: LulzSec chcą jeszcze wiele pokazać


Źródło: Chron


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.