Angry Birds nie zadebiutuje w tym roku na giełdzie

19-01-2012, 19:40

Fiński producent gier zapowiedział, że Angry Birds potrzebuje nieco więcej czasu, by przeprowadzić udany debiut giełdowy - poinformowała agencja Reuters.

Angry Birds, która jako pierwsza gra w historii, została pobrana ponad pół miliarda razy, jeszcze nie pozyska dodatkowych pieniędzy z giełdy - zapewnił szef marketingu firmy Rovio, która rozwija aplikację.

Czytaj także: Angry Birds teraz również dla PlayBooka

- Nie śpieszy się nam - powiedział Peter Vesterbacka w rozmowie z agencją Reuters. - Ten rok to zdecydowanie zbyt wcześnie na debiut giełdowy. Jest zbyt wiele innych otwartych spraw, a my jesteśmy wciąż we wczesnej fazie rozwijania Angry Birds.

Na razie nie wiadomo również, na jakim parkiecie zadebiutuje firma rozwijająca znany tytuł. Autorzy wahają się wciąż między Nowym Jorkiem a jednym z azjatyckich krajów. Hongkong jest niezwykle interesujący, jednak wciąż nie wiadomo, jak rozwinie się ten rynek - powiedział Vesterbacka.

Bez wątpienia to jednak Azja jest przyszłością rynku mobilnego. Tam są wszyscy ludzie i największe wzrosty - zauważa przedstawiciel Rovio. Fińska korporacja stojąca za popularną grą wyceniana jest obecnie na ponad 9 miliardów dolarów. Podczas noworocznych świąt Angry Birds po raz kolejny pobiło rekord ilości pobrań (6,5 miliona w dzień).

Czytaj także: Angry Birds pobiło rekord pobrań w święta


Następny artykuł » zamknij

TouchPad już z Androidem 4.0

Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy