Android wejdzie do akcji w przyszłym tygodniu

08-02-2008, 07:55

Pierwszy telefon, który wykorzysta otwartą platformę mobilną Android, może zostać zaprezentowany już w przyszłym tygodniu na targach Mobile World Congress w Barcelonie - donosi Reuters. Telefon ma zaprezentować firma, która nie jest członkiem Open Handset Alliance, czyli sojuszu stojącego za Androidem.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Telefon wykorzystujący otwartą platformę ma być zaprezentowany przez brytyjską firmę ARM znaną przede wszystkim z produkcji układów elektronicznych. Prototyp telefonu ma zostać zaprezentowany w poniedziałek na Mobile World Congress obok innych produktów firmy - procesorów dla telefonów i PDA.

W tej chwili na stronie firmy znajduje się informacja o tym, że na targach zaprezentowane zostaną urządzenia wykorzystujące układy ARM np. LG-KS20 oraz Samsung BlackJack II. Informację o przedstawieniu telefonu opartego na Androidzie podała agencja Reuters powołując się na własne źródła związane z firmą ARM.

Doniesienia o prezentacji szczególnie zainteresowały komentatorów ponieważ ARM nie jest członkiem Open Handset Alliance (OHA). W skład tego sojuszu wchodzą 34 firmy, które zapowiedziały udostępnienie urządzeń z Androidem na pokładzie jeszcze w tym roku. Z drugiej jednak strony wiadomo, że do OHA wchodzą firmy LG i Samsung, które korzystają z układów ARM. Możliwe więc, że zaprezentowany w poniedziałek telefon będzie produktem wypuszczonym pod marką jednej z tych firm.

Przypomnijmy, że Android, to stworzona z inicjatywy Google platforma mobilna składająca się z systemu operacyjnego, interfejsu użytkownika oraz dodatkowych aplikacji. W odróżnieniu od popularnych platform mobilnych Android nie wiąże się z jakimikolwiek ograniczeniami praw autorskich. Idea przyświecająca twórcom Androida jest taka, aby ujednolicić rynek oprogramowania dla urządzeń przenośnych właśnie dzięki platformie open source.

Zestaw narzędzi programistycznych (SDK) umożliwiający tworzenie aplikacji dla platformy Android został już udostępniony. Trwa ogłoszony przez Google konkurs mobilnej la autorów najbardziej innowacyjnej aplikacji dedykowanej nowej platformie, w którym suma nagród wynosi 10 mln USD.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.