Android Market już z 400 tys. aplikacjami

04-01-2012, 15:17

Całkowita liczba aplikacji dostępnych w mobilnym sklepie firmy Google przekroczyła 400 tysięcy - poinformował serwis Distimo.

Zaledwie w kwietniu ubiegłego roku Android Market mógł się pochwalić tylko 200 tysiącami dostępnych narzędzi. Granica 300 tysięcy została przekroczona dopiero w sierpniu.

Czytaj także: Facebook najpopularniejszy na Androidzie

Obecnie programów w sklepie mobilnym firmy Google przybywa w podobnym tempie, a na początku roku udało się przekroczyć liczbę 400 tysięcy aplikacji. Jeśli nic poważniejszego się nie wydarzy, granica pół miliarda powinna zostać osiągnięta około maja tego roku.

Jak zauważa Distimo, obecnie około 2/3 aplikacji dostępnych w Android Markecie można pobrać za darmo. Co jednak ciekawe, narzędzi tego typu przybywa znacznie szybciej, niż płatnych aplikacji (wzrost o 6 punktów procentowych od kwietnia 2010 roku). Zdaniem analityków jest to spowodowane coraz chętniejszym wykorzystywaniem modelu freemium.

Aplikacji w Android Markecie szybko przybywa
fot. - Aplikacji w Android Markecie szybko przybywa
Warto przypomnieć, że w ubiegłym tygodniu Google skasował z Android Marketu narzędzie, które imitowało asystenta Siri, znanego ze smartfona iPhone 4S. Wyszukiwarkowy gigant znany jest jednak ze znacznie łagodniejszej polityki dotyczącej aplikacji niż swoi konkurenci. Choć przekłada się to na większą swobodę, która przyciąga deweloperów, również liczba złośliwych narzędzi w Android Markecie wciąż pozostaje duża.

Czytaj także: Siri znika z... Android Marketu


Źródło: Distimo
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy