Amerykańscy pracodawcy mogą kontrolować SMS-y i e-maile pracowników

GazetaPrawna.pl 19-06-2010, 08:39

Pracodawcy mogą monitorować SMS-y i e-maile swoich podwładnych, wysyłane ze służbowych komputerów i telefonów komórkowych w czasie pracy, jeśli podejrzewają naruszenie ustalonych reguł ich użycia - orzekł amerykański Sąd Najwyższy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Sąd wydał taką decyzję w sprawie sierżanta Jeffa Quona w Kalifornii, który wniósł pozew przeciwko szefowi w swojej komendzie policji. Szef sprawdził treść SMS-ów, wysyłanych przez Quona w czasie pracy. Dostęp do nich uzyskał po interwencji u operatora telefonii komórkowej.

SMS-y były wysyłane ze służbowego telefonu komórkowego, ale Quon zaskarżył przełożonego, gdyż powiedziano mu wcześniej, że "do pewnego stopnia" może tej komórki używać również do celów osobistych.

W pozwie sierżant utrzymywał, że wgląd w jego SMS-y narusza czwartą poprawkę do konstytucji, chroniącą prawo do prywatności przez zakaz "nieuzasadnionych rewizji i konfiskat".

Okazało się, że większość sprawdzonych SMS-ów Quon wysyłał do swojej byłej żony i do kochanki. Niektóre zawierały treści seksualne. Sądy niższych instancji mimo to przyznały mu rację w sporze z przełożonym.

Sąd Najwyższy uchylił te orzeczenia i wydał jednomyślną decyzję, że sprawdzenie treści SMS-ów było uzasadnione.

 

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Amerykańscy pracodawcy mogą kontrolować SMS-y i e-maile pracowników

PAP

gazeta prawnaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.