AMD zwolni do 2012 roku 10% swoich pracowników

04-11-2011, 13:10

Dzięki zwolnieniom korporacja chce zaoszczędzić około 200 milionów dolarów na kosztach operacyjnych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Zwolnienia zapowiedział pod koniec tygodnia szef AMD Rory Read. Firmie nie udaje się realizować planów walki z Intelem, który wciąż odbiera AMD udziały w rynku.

Czytaj także: Aplikacje Androida na Windowsie - cel AMD

- To nie jest zbyt zaskakujące, biorąc pod uwagę historię nowego szefa AMD, i to jest dokładnie to, czego oczekiwałoby się od nowej osoby na tym stanowisku - powiedział Alex Gauna, analityk z JMP Securities. - Ich obecne problemy są jednak znacznie większe.

Z oświadczenia opublikowanego przez AMD wynika, że operacja zwolnień powinna zostać zakończona już w pierwszym kwartale 2012 roku. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mają zostać przeznaczone na badania i ekspansję na rynku energooszczędnych czipów - głównie dla rynków rozwijających się i na potrzeby rozwiązań chmurowych.

W ostatnich tygodniach AMD chętnie krytykowało Intela, chociażby w związku z Ultrabookami. Obie firmy nie zdołały jednak na razie podbić niezwykle lukratywnego rynku urządzeń przenośnych, w tym przede wszystkich tabletów Apple'a bądź bazujących na Androidzie. Niedawne zmiany na stanowiskach kierowniczych w AMD spowodowane miały być częściowo właśnie różnicami na temat przyszłych planów ekspansji na mobilnych gadżetach.

Czytaj także: AMD: Ultrabooki nie mają szans z MacBookami AIR


Źródło: AMD, Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.